SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

bulent-turan-canakkale-1915-koprusu.jpg

Çanakkale Köprüsü İhtiyaçtır

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ''Çanakkalemizde tatil ve bayram zamanlarında muazzam bir feribot kuyruğu olduğunu hepimiz görüyoruz. Hatta zaman zaman gerginliklere, sıkıntılara, kazalara sebebiyet verdiğini de görüyoruz. Yine bugün arefe günündeyiz. Görüyoruz ki muazzam bir trafik var, muazzam bir yoğunluk var. Çanakkale Boğazı için köprü ihtiyaçtır.'' dedi.

Çanakkale'nin Küçükkuyu beldesinde, parti teşkilatının verdiği iftara katılan Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yol olmayan yerde hiçbir şekilde sağlık, eğitim ve diğer altyapı hizmetlerinin olamayacağını söyledi.

Bülent Turan, Çanakkale'de ulaşımla ilgili çok büyük adımlar atıldığını ifade ederek, ''Çanakkale bölgesi içindeki tüm yerleri duble yollarla çevirmeye gayret ediyoruz. Ancak hepimizin bildiği gibi Küçükkuyu-Ayvacık hattı üzerinde hepimizi üzen, sık sık yaralanmalara, hatta ölümlere sebebiyet veren çok virajlı yollarımız vardı. Dün itibarıyla Küçükkuyu tünellerinin inşaatına başladık. Ümit ediyorum bir aksilik olmazsa çok kısa süre içerisinde hızlıca bu projeyi bitirip, İstanbul'dan İzmir'e inen hattın çok daha verimli olması için tünellerimizin hayata geçmesini ümit ediyoruz.'' diye konuştu.

Turan, en son Osmangazi Köprüsü'nü hizmete açtıklarını hatırlatarak, şöyle konuştu:

''Çanakkalemiz de tatil ve bayram zamanlarında muazzam bir feribot kuyruğu olduğunu hepimiz görüyoruz. Hatta zaman zaman gerginliklere, sıkıntılara, kazalara sebebiyet verdiğini de görüyoruz. Yine bugün arefe günündeyiz. Görüyoruz ki muazzam bir trafik var, muazzam bir yoğunluk var. Artık Çanakkale Boğazı için köprü ihtiyaçtır. Aldığımız bilgilere göre Osmangazi Köprüsü'nden sonra bu işin hayata geçeceği yönündeydi. Artık bundan sonra hükümetimizin gündeminde Çanakkale Köprüsü var.''

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.