SON DAKİKA

1915 Çanakkale Köprüsü´nün Temeli Atıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Çanakkale´de Çanakkale Deniz Zaferi´nin 102. Yıl Dönümü 1915 Çanakkale Köprüsü Yapım Sözleşmesi İmzalandı Çanakkale Köprüsü Müşavirlik İhalesi Yapılacak Çanakkale´de Silahlı Saldırı Şehidimiz Törenle Toprağa Verildi Başımız Sağolsun Çanakkale Çanakkale´de Eğitime Kar Engeli Çanakkale´de Mesai Saatleri Değiştirildi Çanakkale´de DHKP-C Operasyonu Papen Mustafa Ayvacık´ta

chp-geyiklide-istifa.jpg

CHP Geyikli´de İstifa

CHP`nin Ezine ilçesi Geyikli Belde Başkanı İsmail Tezel, görevinden istifa etti.

Tezel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, istifa dilekçesini Ezine İlçe Başkanlığına verdiğini söyledi.

Görevini 5 yıldır sürdürdüğünü anımsatan Tezel, "Bu süre zarfında partimizin beldemizde başarılı olabilmesi için ben, yönetim kurulu ve partili üyelerimiz çok çalıştık. Geçtiğimiz yerel seçimlerde de 41 yıl sonra rahmetli babam Hasan Suphi Tezel`in belediye başkanlığından sonra Geyikli`de belediye başkanlığını kazanma başarısını gösterdik." dedi.

Tezel, seçimleri kazanmalarının ardından gerek parti içinde, gerekse beldede onaylamadığı bazı olumsuz olayların yaşandığını ifade ederek, "Belediye Başkanı Ercan Yılmaz`ın parti içindeki bazı baskıcı ve fevri tavırlarından dolayı örgütte bazı kırılmalar ve kırgınlıklar oluşmaya ve yaşanmaya başlandı. Ben, yönetimim ve bazı Belediye Meclisi üyesi arkadaşlarım bunları gidermek için köprü olmaya çalıştıksa da herhangi bir sonuç alamadık." diye konuştu.

Bu nedenlerden dolayı partisinin Geyikli`de daha fazla zarar görmemesi ve yıpranmaması için belde başkanlığı görevinden istifa ettiğini dile getiren Tezel, şunları kaydetti:

"Benimle birlikte, Belediye Meclisi 1. sıra yedek üyesi arkadaşım Mehmet Çalıkoğlu da görevinden istifa etmiştir. Ancak istifa etsem dahi ilerleyen zamanda partime her zaman destek vermeye devam edeceğim. Ümidim bu istifamla Geyikli`deki sıcak siyasetin sakinleşerek, huzurlu bir ortamın oluşması. Görevim esnasında ve seçim süreci ile diğer bütün çalışmalarımızda hep yanımızda olan, destek veren, gece gündüz demeden hiçbir beklenti içinde olmadan yüreğini ve emeğini koyarak çalışan, her türlü başarımızda emeği olan yönetimime, partililerimize teşekkür ediyorum."
Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.