Abdurrahman Kuzu

Abdurrahman Kuzu

Başarılı bir siyasetçi ve belediye başkanı olan Abdurrahman Kuzu, 28.11.1976 yılında Çanakkale’nin Çan ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlköğretimini doğduğu ilçe olan Çan’da tamamlamıştır. 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)’de Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü okudu. Çok başarılı bir üniversite dönemi yaşayan Abdurrahman Kuzu, bölümünü “Şeref Öğrencisi” derecesi ile bitirme başarısına sahip olmuştur.
Eğitim dönemi oldukça parlak şekilde devam eden Abdurrahman Kuzu, 2001 yılında Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi bölümü üzerine Master yaptı. “AB’ye Üye Ülkelerdeki Rehberlik Hizmetleri” konulu teziyle masterini tamamlamasının ardından yine aynı Üniversite de hala doktora eğitimlerini sürdürmektedir.

1999 senesi içerisinde Çan’da Psikolojik danışman olarak iş hayatına başlamış ve ardından ise Çan Anadolu Lisesi Müdürü olarak çalışma hayatını sürdürmüştür. Tam tamına 9 yıl süre zarfı içerisinde de Milli Eğitim Bakanlığı’nın Öğretim Görevlisi olarak çalışmalarına devam etmiştir. Birçok kamu kuruluşlarında da görev üstlenerek projelerini en güzel şekilde tamamlamıştır.
Abdurrahman Kuzu, Avrupa Birliği ile ilgili olarak çalışmalarını da sürdürmeye devam etti. İngiltere, Romanya ve Macaristan ülkelerine giderek Yerel Yönetimler ve Eğitim konulu çalışma ziyaretlerini gerçekleştirmiştir.

2009 Yılı itibariyle de Çan Belediye başkan adayı olarak Ak Partiden adaylığını koydu. Çan Belediye Başkanı Seçildi.

Türkiye siyasi tarihine en genç seçilmiş ilçe başkanı olarak girdi. Seçimi kazandığında 33 yaşında olan Belediye Başkanı, 2014 yılında Türkiye Cumhuriyeti yerel seçimlerinde tekrar kazanarak halen Çan Belediye Başkanlığı yapmaktadır.
Belediye başkanlığının yanında, Biga-Çan-Yenice ve Çevresi Katı Atık Yönetim Birliği, Biga Yüksek Öğrenimi Yaşatma ve Koruma Derneği, Kaz Dağları Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanlığı da yapmaktadır.

Abdurrahman Kuzu, evli ve bir çocuk babasıdır. İngilizceyi ana dili gibi çok iyi derece de bilmektedir.

Çanakkale'li Ünlüler