Armağan Aydeğer

Armağan Aydeğer

1978 senesinin mayıs ayında Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Onsekiz Mart İlkokulu’nu bitirip Çanakkale Lisesi’ne başlamıştır. İstanbul Üniversitesi’nde Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü kazanıp başarıyla tamamlamıştır.

1985 senesinde gazete bayisinde iş hayatına başlayan Armağan Aydeğer, her işi yapmış ve asla utanmamıştır. 1990 senesinde aile işletmesi olan Anzac Hotel’de garsonluk ve temizlik işlerine bakmıştır. Sonraki zamanlarda da mutfak, muhasebe, pazarlama, maliyet kontrol derken bir çok donanıma sahip olmuştur. Aydeğer, çok çalışarak bu günlere ulaşmış ve günümüzde işletmesine ait dört otelin genel müdürlüğünü yürütmektedir.

2002 senesinde eğitim hayatı bitip Çanakkale’ye dönen ve çok çalışan Armağan Aydeğer, Anzac Hotels markasını ortaya çıkarmıştır. Babası ile ortak olduğu Anzac Hotelcilik Turizm ve Bilişim Şirketi çatısı altında yazılım firması kurmuştur. Yazılım firması ile Türkiye’de ve dünyadaki tüm konaklama tesislerinin kullanımı için online otel rezervasyon sistemi ürünü olan OHS-Online Hotel Software programını 2012′ de piyasaya sunmuştur.

2011 senesinde internet odaklı çalışan bir seyahat acentesi ortaklığı işine girmiştir. Aldığı görevleri şöyle sayabiliriz:

– Genel Sekreterliği; Çanakkale Turistik Otelciler Derneği (ÇATOD)
– Meclis Üyeliği; Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO)
– Yönetim Kurulunda Üyelik ve Basın Sözcülüğü; Çanakkale Sanayicisi ve İşadamları Derneği (ÇASİAD)
– Encümen Üyeliği; Çanakkale Truva Turizm Altyapı ve Hizmet Birliği (ÇATTAB)

GTP Turizm Şirketi’nin içinde yer almak onun için şehre ve bölgeye hizmet etme sevdasının bir gereğidir. GTP Turizm’in dünyanın sayılı şirketlerinden olması onun en büyük hayalleri arasındadır. Maddi ve manevi birikimini devamlı paylaşabilmek için bir organizasyon kurmak, hayata geçirmek istediği önemli düşünceleri arasındadır. Armağan Aydeğer, Çanakkale başta olmak üzere ükesinin gelişmesi için çalışmayı kendine görev edinmiştir.

Çanakkale'li Ünlüler