Ayhan Gider

Ayhan Gider

Ayhan Gider, 26. Dönem Ak Parti Çanakkale Milet Vekilidir. 10 Haziran 1969 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Çanakkale Biga ilçesine bağlı köyünde doğmuştur. Ayhan Gider, çiftçi çocuğudur. Mustafa ve Mediha Gider çocuğu olarak doğmuş olan Ayhan Gider, 1987 yılında Bursa Zirai Üretim İşletmesi ve Ziraat Meslek Lisesinden Ziraat Teknisyenliğini okuyarak mezun oldu. Aynı sene zarfı içerisinde Adana Tarım İl Müdürlüğünde göreve başladı. Görevini başarıyla tamamladıktan sonra hemen ardından 1992 yılında Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Ziraat Mühendisi olmayı başardı.

Mezun olduktan sonra Mühendis olarak Çanakkale valiliğinde yer aldı. Çanakkale Valiliğine atanarak çalışma hayatı içerisinde yer alması aynı şekilde 1992 yılını kapsamaktadır. Aynı sene içerisinde Eceabat İlçe Tarım Müdürlüğü görevinde yer aldı. Yaklaşık 3 yıl kadar bu görevini icra etti. Tarihler 1995 yılını gösterdiğinde ise Çanakkale Çan ilçesinde Tarım Müdürlüğü’ne İlçe Müdürü olarak atanmayı başarıyor. İlçe tarım müdürlüğünden Çanakkale il Müdürlüğüne atanma yılı ise 2003 yılı Temmuz ayında olmuştur. 2005 yılı haziran ayında Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreteri olmuştur.

Ayhan Gider Siyasi Yaşamı
Ayhan Gider’i daha sonrasın da siyasi etkinlikler içerisinde görmeye başladık. İlk defa siyasi yaşamı, 2015 yılı Türkiye Genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi(Ak Parti) Çanakkale milletvekili olarak meclise girmesiyle oldu. Mecliste İçişleri Komisyonu Katip Üyeliği ve Tarım, Orman ve Köy işleri Komisyonu Üyeliğini yürütme başarısını göstermiştir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Ayhan Gider, hala siyasi görevini başarılı şekilde sürdürüyor. Ayhan Gider, 48 yaşındadır. TBMM 26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili olarak görevini sürdürmektedir. Siyasi faaliyetlerini yerine düzgünce getirmeye çalışan Çanakkaleli bir Milletvekilidir. Kendisini siyasi başarıları ile daha iyi şekilde tanımış bulunuyoruz.

Çanakkale'li Ünlüler