Dr. Hakan Can Yılmaz

Dr. Hakan Can Yılmaz

11 EKİM 1973 tarihinde Çanakkale doğumludur. Çanakkale İlkokulu’nda ilköğrenimini tamamladı. Ardından Çanakkale Anadolu Lisesi’nde orta ve lise öğrenimini başarı ile 1991 senesinde bitirdi. Aynı yıl Cerrah Paşa Tıp Fakültesi’ni kazandı. Ve yüksek öğrenim hayatı başladı. 1998 yılında ise Cerrah Paşa Tıp Fakültesinden doktor olarak mezun oldu.

1998-2004 yılları arası onun Medline Acil Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi’nde doktorluk ve yöneticilik yaptığı yıllar oldu. Bozcaada Halk Sağlığı Merkezine atandığında ise tarih 1 Ocak 2004’tü. Başarılı bir şekilde başladığı doktorluğu hakkı ile yerine getirdi ve Temmuz 2007’de İlçe Sağlık Müdürü olarak atandı. Bu görevini Aralık 2013′ e kadar sürdürdü.

2014’te memuriyetten istifa etti. 30 Mart 2014 yerel seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bozcaada Belediye Başkan adayı olarak girdi. Dr. Hakan Can YILMAZ Bozcaada’da 886 oyla, seçmenlerin yüzde 46.3’lük kısmının tercihi olarak Bozcaada’nın yeni belediye başkanı oldu.

Sosyal ve demokrat yönüyle Bozcaada halkı tarafından çok sevilen YILMAZ sorumluluk bilinciyle hareket etmesiyle herkesin teveccühünü kazanmış durumda. Bozcaada sakinlerinin sevgisi ve inancı onu daha güçlü bir şekilde ada sevdalısı yapmıştır. YILMAZ bu azim ve başarısı ile alt yapı ve üst yapı hizmetlerinde, sosyal ve kültürel aktivitelerde, sportif alanlarda yaptıklarıyla yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çekmeyi başarmış durumda.

Gerçekleştirdiği çalışmalarda demokratik bir tutum içinde olarak herkesin görüşlerine saygılı ve toplumsal faydayı esas alan bir tutumla çalışmalar yapmakla katılımlı bir yönetim tarzı oluşturmuştur. Katılımlı yönetimin de farkını ortaya koyarak farklı inanç ve kültürlere saygı rolünü de başarıyla üstlenmiş durumda. Yaptığı ve yapacağı ve bütün çalışmalarında daha güzel bir Bozcaada için bütün gücüyle çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

Dr. Hakan Can YILMAZ evli ve iki çocuk babası olarak yaşamına devam etmektedir.

Çanakkale'li Ünlüler