Enver Koç

Enver Koç

Enver Koç, 1968 senesinde Yenice Karadoru Köyünde doğdu. İlkokulu Karadoru Köyü’nde tamamladı. Ortaokul ve liseyi ise Biga’da tamamladı. AÜ Bilecek Meslek Yüksek Okulu Seramik Programı’nı bitirdikten sonra Çanakkale Seramik Fabrikaları Ar-Ge bölümünde teknik personel olarak görev aldı.

Enver Koç, 1994 senesinden itibaren Biga’da ticari hayatına başladı. 2002 senesine Biga Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına Seçildi.

Bigaspor’un başkanlığı, Biga Bağ-Kur Derneği Başkanlığı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Öğrenci Koruma Derneği Başkan Yardımcılığı, Biga Girişim Grubu ortağı ve Başkan Yardımcılığı, Biga Sanayici ve İşadamları Derneği üyeliği, Biga Sivil Toplum Platformu kurucu üyesi ve dönem başkanlığı, 1997 ÇAGİAD kurucu üyeliği ve bir dönem başkanlığı görevlerini yapan Enver Koç, 2007 Milletvekili genel seçimlerinde MHP’den Çanakkale 2. sıra adayı, 2009 yerel seçimlerinde MHP Biga Belediye Başkanı adayı oldu. 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 25. Dönem milletvekili adayı oldu.

Enver Koç, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde Milletçi Halk Partisi’nin (MHP) Biga Belediye Başkan adayıdır.
Evli ve iki çocuk sahibi olan Koç, Arapça, Bulgarca ve Fransızca biliyor.

Çanakkale'li Ünlüler