Ercan Bostancıoğlu

Ercan Bostancıoğlu

Medya dünyasında Ateşböceği Erkan karakteri ile tanınan Ercan Bostancıoğlu, 1936 senesinde Lapseki’de dünyaya gelmiştir. Daha sonra babasını mesleği sebebi ile Bursa Mudanya’ya taşınmışlardır.

İlkokul okurken Karagöz oynatmaya başlamış o dönemlerde tiyatroya ne kadar ilgili olduğunu göstermiştir. İlköğretim 5. sınıfta Lapseki’ye geri dönüş yapmıştır. Lise 2. sınıfa kadar Çanakkale Lisesi’nde eğitim alan Ercan Bostancıoğlu sonrasında Kabataş Erkek Lisesi’nden ve Gazetecilik Enstitüsü’den mezun oluştur.

1970 ve 1980’li senelerde TRT kanalında şov programları hazırlamış ve sunmuştur. 1990’lı senelerde ise dizi ve filmlerde rol almaya başlmaıştır.

Ercan Bostancıoğlu bugüne kadar Fakir Şarkıcı, Üç Kağıtçılar, Cennet Mahallesi, Perili Ev, Süper Babaanne, Yahşi Cazibe, Kadın Avcıları, Kahraman Hamamcı gibi birçok projede rol almıştır.

1965 senesinde evlenmiş olduğu eşi Serap Bostancıoğlu’nıun 2005 yılında Lösemi rahatsızlığı sebebi ile kaybeden Ercan Bostancıoğlu’nun Neslihan isminde kızı vardır.

 

Çanakkale'li Ünlüler