30 Eylül 2023 Cumartesi

Eyüp Yılmaz

Eyüp Yılmaz, Çanakkale Lapseki’ye bağlı olan İlyasköy’de dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini doğdu köy olan İlyasköy’de tamamlamıştır. Lise öğrenemini ise Gelibolu’da tamamlamıştır....

Eyüp Yılmaz
Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2017 19:29 Güncelleme: İzlenme:

Eyüp Yılmaz, Çanakkale Lapseki’ye bağlı olan İlyasköy’de dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini doğdu köy olan İlyasköy’de tamamlamıştır. Lise öğrenemini ise Gelibolu’da tamamlamıştır. 1999 senesinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünü kazanarak üniversite eğitimini başarılı bir şekilde mezun olarak tamamlamıştır.

Eyüp Yılmaz 1977 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinde deniz astsubayı olarak göreve başlamış ve 26 sene görevini başarıyla icra ederek emekli olmuştur.

2003 yılında kendi köyü olan İlyasköy’de kurmuş olduğu Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin başkanlığınıda yapmıştır.  2003-2011 yıllarına kadar bu çalışmalarını kusursuz şekilde yürütmüştür.

2004 senesinde ise yapılan Yerel seçimlerde İlyasköy köyünde muhtar seçilmiştir.

2009-2011 yıllarında Lapseki Ziraat Odası Başkanlığı görevini de üstlenmiştir. 29 Mart 2009 yılı içerisinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den İl Genel Meclisi Üyesi seçilmiştir.

2014 yılında Ak Parti Lapseki Belediye Başkanı adayı olarak seçime giren Eyüp Yılmaz seçimi kazanarak Lapseki Belediye Başkanı olmuştur.

Eyüp Yılmaz, belediye başkanı ve siyasi kişilik olarak yapmış olduğu tüm konuşmalarında çocuklara daha iyi bir Lapseki bırakmak adına çalışmalarını dur durak demeden devam ettireceğini beyan etmiştir.

Lapseki’nin su sorununa çare bularak Bayram Dere Barajından su getirmiş Su Arıtma Tesisleri kurarak Lapseki halkına içilebilir su temin etmiştir. Ayrıca Lapseki ilçesine doğal gaz getirerek Lapseki halkının sevgisini kazanmıştır.

Lapseki ilçesinin daha fazla gelişmesi ve çocuklara daha  güzel bir Lapseki bırakılması adına projelerini gerçekleştirmektedir.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Eyüp Yılmaz’ın 3 te torunu bulunmaktadır.

Paylaş:
Ertuğrul Bilda

Çanakkaleli Ünlüler

Ertuğrul Bilda

Ertuğrul Bilda, 22 Ocak 1915 senesinde Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Birçok filme oynamış olsa bile esas popülerliğini 1983 senesinde yayımlanan Kuruntu

İsmail Kaya Gençer

Çanakkaleli Ünlüler

İsmail Kaya Gençer

İsmail Kaya Gençer, 1 Ocak 1962 tarihinde Çanakkale Lapseki’de doğdu. Gençer, ilk ve orta öğrenimini Lapseki’de tamamladı. 1980 senesinde Gelibolu

Orhan Oyanık

Çanakkaleli Ünlüler

Orhan Oyanık

Orhan Oyanık, 1975 senesinde Aksaray’da doğdu. Aslen Çanlıdır. Oyanık ilk, orta ve lise eğitimini babasının memur olması nedeni ile değişik