Eyüp Yılmaz

Eyüp Yılmaz

Eyüp Yılmaz, Çanakkale Lapseki’ye bağlı olan İlyasköy’de dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini doğdu köy olan İlyasköy’de tamamlamıştır. Lise öğrenemini ise Gelibolu’da tamamlamıştır. 1999 senesinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünü kazanarak üniversite eğitimini başarılı bir şekilde mezun olarak tamamlamıştır.

Eyüp Yılmaz 1977 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinde deniz astsubayı olarak göreve başlamış ve 26 sene görevini başarıyla icra ederek emekli olmuştur.

2003 yılında kendi köyü olan İlyasköy’de kurmuş olduğu Tarımsal Kalkınma Kooperatifinin başkanlığınıda yapmıştır.  2003-2011 yıllarına kadar bu çalışmalarını kusursuz şekilde yürütmüştür.

2004 senesinde ise yapılan Yerel seçimlerde İlyasköy köyünde muhtar seçilmiştir.

2009-2011 yıllarında Lapseki Ziraat Odası Başkanlığı görevini de üstlenmiştir. 29 Mart 2009 yılı içerisinde yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den İl Genel Meclisi Üyesi seçilmiştir.

2014 yılında Ak Parti Lapseki Belediye Başkanı adayı olarak seçime giren Eyüp Yılmaz seçimi kazanarak Lapseki Belediye Başkanı olmuştur.

Eyüp Yılmaz, belediye başkanı ve siyasi kişilik olarak yapmış olduğu tüm konuşmalarında çocuklara daha iyi bir Lapseki bırakmak adına çalışmalarını dur durak demeden devam ettireceğini beyan etmiştir.

Lapseki’nin su sorununa çare bularak Bayram Dere Barajından su getirmiş Su Arıtma Tesisleri kurarak Lapseki halkına içilebilir su temin etmiştir. Ayrıca Lapseki ilçesine doğal gaz getirerek Lapseki halkının sevgisini kazanmıştır.

Lapseki ilçesinin daha fazla gelişmesi ve çocuklara daha  güzel bir Lapseki bırakılması adına projelerini gerçekleştirmektedir.

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Eyüp Yılmaz’ın 3 te torunu bulunmaktadır.

Çanakkale'li Ünlüler