Hakan Hatipoğlu

28 Kasım 1979 Çanakkale doğumludur. İstanbul burgazada semtinde büyümüş olup, aslen memleketi Çanakkaledir. Babası otomotiv sektörüyle uğraşmaktadır. Annesi ise eski...

Hakan Hatipoğlu
Eklenme Tarihi: 04 Şubat 2018 23:16 İzlenme:

28 Kasım 1979 Çanakkale doğumludur. İstanbul burgazada semtinde büyümüş olup, aslen memleketi Çanakkaledir. Babası otomotiv sektörüyle uğraşmaktadır. Annesi ise eski milli yüzücüdür. Su sporu merakı anneden geçmiş olmalı ki, denizi ve su sporlarını çok seven biridir. Hakan Hatipoğlu 5 yaşından beri su topu oynamakta olup, 300’ü aşkın milli takım forması giymiştir. Milli bir sporcumuz olan Hakan Hatipoğlu, Adalar Sporda aktif bir su topu oyuncusudur. 2013 yılında da Akdeniz oyunlarında Türkiye su topu milli takımında oynamıştır.
Eğitim hayatında ise Işık Üniversitesi İşletme Fakültesi bölümünü bitirdikten sonra, İstanbul Marmara Üniversitesinde yüksek lisans yapmıştır. 2009 yılında Acun Ilıcalı’nın hazırlayıp sunduğu “Varmısın Yokmusun” adlı yarışma programına katılmıştır.Türk halkı Hakan Hatipoğlunu ilk olarak, Varmısın Yokmusun yarışmasında tanımıştır.Yakışıklı olmasının yanı sıra, kişilik ve karakter özellikleriyle de türk halkının beğenisini kazanmıştır. Aynı zamanda bu yarışmada yarışan, Gizem Akın’la yarışma arkadaşı olan Hatipoğlu, yarışma bittikten kısa bir süre sonra da ikili sevgili olmuşlardır.
Hakan Hatipoğlu, yarışmadan 132 bin tl kazanarak ayrıldı. Gizem Akın’da 135 bin tl kazanarak yarışa veda etmiştir. Yarışmanın bitmesinden kısa bir süre sonrada birbirlerinden hoşlanıp sevgili olduklarını, sosyal medya aracılığıyla tüm Türkiye’ye duyurmuşlardır.Türk halkıda onları birbirine çok yakıştırmış ve bu beraberliğe çok sevinmiştir. Daha sonra ikili 2010 yılında yapımı ve sunumu Acun Ilıcalı’ya ait olan “Kızlar Erkekler Survivor” yarışmasına katıldılar. Bu yarışmada beraberlikleri daha da pekişmiş olup birbirlerini daha çok tanıma fırsatı bulmuşlardır ve Hakan Hatipoğlu, evlenme teklifini de Gizem Akına, palmiye yaprağından yüzük yaparak Dominik Adasında çok romantik bir evlenme teklifi ederek, birlikteliklerini evlilik yolunda ilerletmek istediklerini göstermişlerdir.

Survivor yarışmasına Gizem Akın 30. gün veda etmiştir. Hakan Hatipoğlu’da 33. gün adaya veda etmiştir. Adadan ayrılmalarından kısa bir süre sonra çift nişanlandı. 24 Temmuz 2011 tarihinde de İstanbul Moda Deniz Kulübünde evlendiler.

Survivor yarışmasından sonra,ünü daha bir artan Hakan Hatipoğlu, tüm Türkiye’nin ilgi ve heyecanla izlediği Behzat Ç. adlı polisiye dizisinde Selim karakterini canlandirmiştir. Aynı zamanda Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm filminde de oynamıştır. Oyunculuk dersleri aldığını söyleyen Hatipoğlu aldığı derslerin çok işe yaradığını oynadığı dizilerde gözler önüne sermiştir. 2015 yılında tekrardan Survivor All Stara katılan Hatipoğlu adanın zor ve çetin şartlarına rağmen,başarılı bir yarış sergilemiştir.Fakat yarışmanın 120. gününde adaya veda etmiştir.2016-2017 Survivor Panaroma’da Moderatörlük yapan Hakan Hatipoğlu, iyice ekran yüzü olmuştur.Bu programda yapmış olduğu yorumlarlada, bir hayli beğeni ve ilgi görmüştür.

10 Ocak 2018’de başlayacak olan Survivor yarışmasında yarışacak olan Hakan Hatipoğlu’na Çanakkale’li bir hemşerimiz olarak destekliyoruz. Şampiyon olarak adadan ayrılmasını temenni ediyoruz.

Paylaş:
Ertuğrul Bilda

Çanakkaleli Ünlüler

Ertuğrul Bilda

Ertuğrul Bilda, 22 Ocak 1915 senesinde Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Birçok filme oynamış olsa bile esas popülerliğini 1983 senesinde yayımlanan Kuruntu

İsmail Kaya Gençer

Çanakkaleli Ünlüler

İsmail Kaya Gençer

İsmail Kaya Gençer, 1 Ocak 1962 tarihinde Çanakkale Lapseki’de doğdu. Gençer, ilk ve orta öğrenimini Lapseki’de tamamladı. 1980 senesinde Gelibolu

Orhan Oyanık

Çanakkaleli Ünlüler

Orhan Oyanık

Orhan Oyanık, 1975 senesinde Aksaray’da doğdu. Aslen Çanlıdır. Oyanık ilk, orta ve lise eğitimini babasının memur olması nedeni ile değişik