İsmail Kaşdemir

İsmail Kaşdemir

Çanakkale Biga’nın Balıkçeşme beldesinde 15 Eylül 1978 tarihinde doğdu. Balıkçeçme İlköğretim Okulu onun ilk ve orta öğretimini tamamladığı okul oldu. 1992 yılında Lüleburgaz Kepirtepe Anadolu Hoca Lisesi’ne girdi. Lise eğitimini parasız yatılı bir okul olan bu lisede 1996 yılında başarılı bir şekilde tamamladı. Aynı yıl girmiş olduğu üniversite sınavında iyi bir puan aldı ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yerleşti. Başarılı bir şekilde girdiği okulunu kayıp yıl yaşamadan yine başarılı bir şekilde 2000 yılında bitirdi.

Avukatlık stajının akabinde ise Balıkesir İl jandarma Komutanlığı’ında kısa dönem er olarak askerlik görevini yerine getirdi. Askerliğinin ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Egzersiz Ekonomisi Ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2003 yılında ise avukatlık mesleğine Biga ilçesinde başladı. Daha sonra bir süre serbest avukat olarak görev yaptı.

24. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Ak Parti’den Çanakkale milletvekili olarak aday gösterildi. Seçimleri kazanarak milletvekili olan Kaşdemir bu dönemde TBMM Başkanlık Divanı üyesi olarak başarılı görevler yaptı. 25 Dönem seçimlerine de Ak Parti’den girmiş olsa seçimlerin tekrarlanması gibi sebeplerle tekrar meclise giremedi. Bunun dışında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında önemli görevler icra etti.

Ardından Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı olarak bölgede görevlendirildi. Özellikle bu alan için yapmakta olduğu fedakar çalışmalarla bu kutsal topraklara hizmet ettiği için çok mutlu ve doğup büyüdüğü topraklar için çabalamaktan da ayrıca gururludur.

İleri seviyede İngilizce bilen KAŞDEMİR evli ve bir çocuk babası olarak hayatına devam etmektedir.

Çanakkale'li Ünlüler