İsmet Akıncı

İsmet Akıncı

3 Mart 1964 doğumlu olan İsmet Akıncı, İş hayatına 1989 yılında Çanakkale’de Burası Çanakkale gazetesinde dağıtıcılık ve katlama görevlisi olarak başladı. Bu kurumda yazı işleri yönetiminin destekleri en başta da kendi azmi sayesinde kısa zamanda muhabirlik kadrosuna yükseldi. 1990’lı yıllara gelindiğinde bir radyo istasyonu ve gazete kurarak küçük medya patronluğuna adım attı. 2002 yılında ise çalıştığı ilk gazete olan Burası Çanakkale gazetesini önceki patronuyla yaptığı sıkı pazarlıkla satın alan AKINCI sektördeki ilerleyişini bu şekilde sürdürdü.

İlerleyen yıllarda Çanakkale merkezde biri reklam diğeri ise öğrencilere yönelik iki gazete daha kurarak bunları da faliyete geçirdi. Ardından Ayvacık, Biga ve Lapseki ilçelerinde de birer gazete daha kurarak gazatelerinin sayısını yediye çıkardı.

2004 yılında ise AKINCI toplamda 7 gazete ve 2 radyodan oluşan medya ağına sahipken Çanakkale’de yapılan televizyon ihalesine girerek iki frekans hakkı satın aldı. İhalenin iptali, ardından dava süreçleri gibi zorluklarla uğraşsa da çabası sonuç verdi ve hakkı olan iki frekansı tekrar kazandı. Bu iki frekansa iki tane televizyon kuran AKINCI 28 yılın sonunda gazete dağıtıcısı olarak başladığı basın, yayın ve gazetecilik işinde patron oldu.

Çanakkale’ye hizmet etmekten ve işini severek yapmaktan bu gün çok mutlu. Gelecek nesiller için de bir örnek teşkil eden medya patronu İsmet AKINCI bu gün için birikimlerini paylaşabileceği gerçek manada bu işe sarılacak arkadaşlara bir ufuk çizmektedir.

Çanakkale'li Ünlüler