Mehmet Önen

Mehmet Önen

Mehmet Önen, 23 Ağustos 1990 tarihinde Çanakkale’de dünyaya geldi. 2009 senesinde Hun School of Princeton ve 2013 senesinde Drew University’den mezun oldu. Üniversite eğitimi sırasında NCAA liginde aktif olarak basket oynadı.

Hem akademik hem de spor alanını dengeli olarak yürütmeye gayret gösteren Mehmet Önen, 2011 senesine okulun sadece on öğrenciye sağlamış olduğu Wall Street Sömestir Programına katılmaya hak kazandı. New York’ta Strandard Poors, JP Morgan, BNY Mellon firmalarında eğitimine devam etti.

Eğitim yaşantısı boyunca, yaz tatillerini de Dardanelin Çanakkale’de bulunan fabrikasında geçirerek sanayicliği kökten tanıma şansı elde etti.

Mehmet Önen, Drew Üniversitesi’nden 2014 senesinde mezun oldu ve bir sene boyunca dünyanın en büyük ton balığı ticareti yapan şirketlerinden bir tanesi olan, Washington Bellevue’de bulunan Tri Marine şirketinin merkezinde Tuna Lion Trader olarak görev aldı.

Bir yıllık iş deneyiminin sonunda 2015 senesinde Dardanel’de Uluslararası Satınalma Direktörü olarak işe başladı. Şu anda Dış Ticaretten Sorumlu Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi olarak iş hayatına devam etmektedir.

Aynı zamanda da 25 yaşında Dardanelspor’da Yönetim Kurulu Başkanı olarak “Türkiye’nin En Genç Spor Kulübü Başkanı” koltuğuna oturdu. Dardanelspor’daki görevi aktif olarak devam etmektedir.

Çanakkale'li Ünlüler