15 Nisan 2024 Pazartesi

Mustafa Özacar

1956 yılında Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde doğan Münir Mustafa Özacar ilköğretim, orta öğretim ve lise eğitimlerini Gelibolu’da tamamladıktan sonra yüksek öğretime...

Mustafa Özacar
Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2017 19:57 İzlenme:

1956 yılında Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde doğan Münir Mustafa Özacar ilköğretim, orta öğretim ve lise eğitimlerini Gelibolu’da tamamladıktan sonra yüksek öğretime de 1979 yılında Ankara’da başladı. Ankara Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi’nden başarılı bir şekilde mezun oldu.

Askerlik hizmetini de tamamlamasının ardından 1986’da Gelibolu’ya döndü. İş yaşamına girişi ise yine doğduğu kentte oldu. Sahibi olduğu Özacar Turizm İnşaat Taahhüt Limited Şirketi içinde mühendislik işlerini takip etti. Halen yapmaya devam etmekte olduğu bu işin yanı sıra tarımsal faliyetlerle bağını geçmişte olduğu gibi bu bün de koparmamıştır.

Üyesi bulunduğu Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde otuz beş yıldır aktif siyaset yapan Munir Mustafa ÖZACAR partisinin yönetim ve idari kademelerinde, yedi sene ilçe başkanlığı ve belediye başkanlığı ile birlikte on üç yıl görev yapmıştır. 1989- 1994 tarihleri arasında ise belediye meclis üyeliği görevini başarılı bir şekilde yerine getirmiştir.

2009 yılında Gelibolu Belediye Başkan adayı olarak girdiği yerel seçimlerde kazanarak Gelibolu Belediye Başkanı seçildi.
2014 yılında tekrar aday olarak yeniden Gelibolu Belediye Başkanı seçildi ve halen görevine devam etmektedir.

Hayat dolu, sosyal ve demokrat bir çizgide yaşamını sürdüren Mustafa ÖZACAR doğup büyüdüğü bu şehre hizmet etmekten gurur duymaktadır. Halkının da gönlünü yaptığı alt yapı ve üst yapı hizmetleriyle hoş tutan Başkan çocuklara verdiği önem ve hayvan sevgisi ile hem yarınlarımız olan çocukların hem de hayvan severlerin gönlünü almayı başarmış durumda.

Bir mensubu olduğu bu kutsal topraklara hizmet etmenin bir şeref olduğunun bilincinde olan ÖZACAR evli ve bir çocuk babasıdır.

Paylaş:
Ertuğrul Bilda

Çanakkaleli Ünlüler

Ertuğrul Bilda

Ertuğrul Bilda, 22 Ocak 1915 senesinde Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Birçok filme oynamış olsa bile esas popülerliğini 1983 senesinde yayımlanan Kuruntu

İsmail Kaya Gençer

Çanakkaleli Ünlüler

İsmail Kaya Gençer

İsmail Kaya Gençer, 1 Ocak 1962 tarihinde Çanakkale Lapseki’de doğdu. Gençer, ilk ve orta öğrenimini Lapseki’de tamamladı. 1980 senesinde Gelibolu

Orhan Oyanık

Çanakkaleli Ünlüler

Orhan Oyanık

Orhan Oyanık, 1975 senesinde Aksaray’da doğdu. Aslen Çanlıdır. Oyanık ilk, orta ve lise eğitimini babasının memur olması nedeni ile değişik