Şadan Doğan

Şadan Doğan

1965 senesi Çanakkale Biga’da dünyaya gelen Doğan, DOĞTAŞ grubunun üçüncü büyük ağabeyidir. Dumlupınar İlkokulu, Biga Ortaokulu ve Biga Lisesi’ni başarıyla tamamlamıştır. Çalışma hayatına çocuk denilecek yaşlarda başlayan ve azmini kaybetmeyen önemli bir isimdir. Babaları Hacı Ali İhsan tarafından temelleri atılan Doğan Mobilya’da beş kardeşiyle yaptığı dönüşüm DOĞTAŞ markasını oluşturmuştur. Evli ve iki çocuk babası olan Doğan, fabrika üretiminden sorumlu yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

1988 senesinde mobilya ve dekorasyon üretim tesisleri kurarak sanayicilikte önemli bir isim haline gelmiştir. Doğtaş markası 2013 senesinde Kelebek Mobilya ile birleşince Doğtaş – Kelebek Mobilya birleşimi daha da güçlü bir hal almıştır. Türkiye’nin önde gelen mobilya firmaları arasında sayılan bu birleşim ülke için çok faydalı olmuştur.

Şadan Doğan, Biga için büyük şans kabul edilmekte ve bölge halkı tarafından çok sevilmektedir. Yürüttüğü üstün görevler yanında bir çok sosyal sorumluluk projesinin de temsilcisi olmuştur. Birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu ve yöneticilik görevlerinde bulunan Doğan, Biga Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı görevini halen sürdürmektedir. Doğanlar Yatırım Holdingi bünyesinde yer alan Doğan Çiftlik ve Doğal Çiftlik Şirketleri’nin yönetim kurulu başkanlıklarını yürütmektedir.

Kendi adına Çanakkale Biga’da Şadan Doğan Anaokulu’nu açtırmış ve yardımlarını esirgememiştir. Hayırsever kişiliği ile gelecek nesiller için gereken yardımları her zaman yapmayı bir borç bilmiştir. Çalışma azmi ve işlerini takip etme anlayışı onların bu başarısının bir sırrı sayılabilir. Çanakkale ve ülkemiz için çok önemli olan bu şahsiyet sosyal sorumluluk alanında adından sıkça bahsettirmektedir.

Çanakkale'li Ünlüler