05 Aralık 2023 Salı

Ülgür Gökhan

Çanakkale’nin ünlü siyasetçilerinden olan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale ilimizde 1 Nisan 1950 senesinde doğmuştur. Çocukluk dönemlerinde almış olduğu...

Ülgür Gökhan
Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2017 21:02 Güncelleme: İzlenme:

Çanakkale’nin ünlü siyasetçilerinden olan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale ilimizde 1 Nisan 1950 senesinde doğmuştur. Çocukluk dönemlerinde almış olduğu eğitimler sonucunda demokrasiye, Atatürk İlkeleri ve Cumhuriyet’e sıkı sıkı bağlanmıştır.
Ülgür Gökhan, ilköğretim ve lise eğitiminden sonra Galatasaray Ünversitesinde eğitim hayatını başarılı şekilde sürdürmüştür. İleri derece de ki Demokrat bilgilerini daha Üniversite yıllarındayken göstermeye başlamıştır.
1975 yılında Ankara Üniversitesinde Mülkiye eğitim süreci başladı. Hem siyasi hem de idarecilik adı altında pek çok çalışmaları olmuştur.
Siyasi hayatına; 1989 yılında Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) çatısı altında yer alarak Belediye meclis üyesi seçilerek başlamıştır. Siyasi alanda kısa zaman dilimi içerisinde pek çok deneyimler kazanmayı başarmıştır.
1992 yılında CHP’nin yeniden açılmasıyla CHP’nin Kurucu İl Başkanlığını üstlenerek Çanakkale CHP il başkanlığı yapmıştır.
Eğitim döneminde görmüş oduğu ve ilgi duyduğu Siyaset ve yerel yönetim bilgilerini pekiştirerek. 1999 senesinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) den Belediye Meclis Üyesi seçilme başarısını elde etmiştir.
Milletvekili olabilmek için bir süre sonra Belediye Meclis Üyeliğinden istifasını bildirdi. 2004 yılına kadar emanet aldığı kentin tüm faaliyetlerini sürdürmeyi başarmıştır.
Çanakkale ilini geliştirmek, yönetmek ve geliştirmek adına çalışmalarını en güzel şekilde yapan siyasetçilerimizden biri olmuştur. “Önce İnsan Sonra Başkan” sloganıyla halktan oy istemiştir.

Ülgür Gökhan, yalnızca belirtmiş olduğumuz bu çalışmalarla sınırlı kalmamıştır. Diğer yandan TSO ve Çanakkale Spor’un yöneticiliği olarak da görev aldı. Rotary Kulüp Başkanlığını yapmıştır. Galatasaraylılar Birliği ve GS Spor Kulübü üyesi oldu.
2009 senesinde ki Yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Çanakkale Belediye Başkanı seçilmiştir.
30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde, yeniden aday olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nden Çanakkale Belediye Başkanı seçilme başarısını gösterdi.
Ülgür Gökhan, Hale Gökhan ile evlidir. Aynı zamanda bir erkek ve bir kız olmak üzere 2 tane çocuğu vardır.

Paylaş:
Ertuğrul Bilda

Çanakkaleli Ünlüler

Ertuğrul Bilda

Ertuğrul Bilda, 22 Ocak 1915 senesinde Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Birçok filme oynamış olsa bile esas popülerliğini 1983 senesinde yayımlanan Kuruntu

İsmail Kaya Gençer

Çanakkaleli Ünlüler

İsmail Kaya Gençer

İsmail Kaya Gençer, 1 Ocak 1962 tarihinde Çanakkale Lapseki’de doğdu. Gençer, ilk ve orta öğrenimini Lapseki’de tamamladı. 1980 senesinde Gelibolu

Orhan Oyanık

Çanakkaleli Ünlüler

Orhan Oyanık

Orhan Oyanık, 1975 senesinde Aksaray’da doğdu. Aslen Çanlıdır. Oyanık ilk, orta ve lise eğitimini babasının memur olması nedeni ile değişik