04 Aralık 2023 Pazartesi

Vatan Şaşmaz

Vatan Şaşmaz, 1974 yılında İstanbul’ da dünyaya geldi. Memleketi Çanakkale’ nin Biga ilçesidir. Çapa Ortaokulu’ nu bitirip Şehremini Lisesi’ne başlamıştır....

Vatan Şaşmaz
Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2017 18:58 Güncelleme: İzlenme:

Vatan Şaşmaz, 1974 yılında İstanbul’ da dünyaya geldi. Memleketi Çanakkale’ nin Biga ilçesidir. Çapa Ortaokulu’ nu bitirip Şehremini Lisesi’ne başlamıştır. İstanbul Üniversitesi’ nde işletme bölümünü başarıyla bitirip mezun olmuştur. Şaşmaz askerlik görevini Şırnak’ ta yapmıştır.

Oyunculuk hayatına 2002 yılında Çocuklar Duymasın dizisinde Engin karakteri ile başlamıştır. Magazin Gazetecileri Derneği tarafından en iyi erkek sunucu seçilen Vatan Şaşmaz yaptığı sunuculuklarla ününü artırmıştır. Ne zaman önemli bir tören olsa gözlerin aradığı sunucu kendisi olmuştur.

Bir çok programın sunucusu olan Vatan Şaşmaz, oyunculuk deneyimini de sürdürmüştür. Dizilerdeki esprili tavrı ve mizahi yapısıyla geniş bir kitleyi kendine hayran bırakmıştır. Özellikle Çocuklar Duymasın dizisinde ‘dar gömlek Engin’ karakteri resmen üzerine yapışmıştır.

Vatan Şaşmaz’ ı yazarlık alanında da başarılarıyla görmek mümkün olmuştur. Öteki Yüzüm Gri isimli kitabını sevenleriyle buluşturmuştur.

Gündüz kuşağındaki programlarda da sunuculuk yapan Şaşmaz, bir süre TRT Spor’ da Taraftar Yarışıyor isimli programın başarılı sunucusu olmuştur. Bir süre televizyon kanalında Vatan Mutfağı isimli yemek programının sunuculuğunu yapmıştır.

Vatan Şaşmaz’ın rol aldığı önemli projeler arasında şunları sayabiliriz:

-Aynı Çatı Altında, 2006
-Belalı Baldız, 2005
-Çılgın Yuva, 2005
-Avrupa Yakası, 2004
-Çocuklar Duymasın, 2002

Vatan Şaşmaz, 2011 yılında İngiltere’ de Nurşen Kocayaş ile konsoloslukta evlendi. Bu evlilik 2014 yılında Fethiye Adliyesi Aile Mahkemesi’ nde anlaşmalı boşanma kararı ile son buldu. 2015 yılında Şaşmaz, mimar sevgilisi Yasemin Adalı ile dünya evine girdi.

27 Ağustos 2017 tarihinde Beşiktaş’ ta bir otel odasında ölü bulundu. Vatan Şaşmaz’ı sırtından vurup öldüren Filiz Aker daha sonra kendi başına ateş edip ölmüştür.

Paylaş:
Ertuğrul Bilda

Çanakkaleli Ünlüler

Ertuğrul Bilda

Ertuğrul Bilda, 22 Ocak 1915 senesinde Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Birçok filme oynamış olsa bile esas popülerliğini 1983 senesinde yayımlanan Kuruntu

İsmail Kaya Gençer

Çanakkaleli Ünlüler

İsmail Kaya Gençer

İsmail Kaya Gençer, 1 Ocak 1962 tarihinde Çanakkale Lapseki’de doğdu. Gençer, ilk ve orta öğrenimini Lapseki’de tamamladı. 1980 senesinde Gelibolu

Orhan Oyanık

Çanakkaleli Ünlüler

Orhan Oyanık

Orhan Oyanık, 1975 senesinde Aksaray’da doğdu. Aslen Çanlıdır. Oyanık ilk, orta ve lise eğitimini babasının memur olması nedeni ile değişik