Ayazma Mesire Yeri

Bayramiç ilçe sınırında yer alan Ayazma Mesire Alanı, sevdikleriniz ile beraber harika bir gün geçirebileceğiniz muhteşem manzarası ile size kendini hayran bırakacak bir doğa harikasıdır. Bayramiç ilçesine bağlı Evciler Köyü’ne beş km uzaklıkta bulunur. Kaz Dağları’nın eteklerinde bulunan Ayazma çok

Ayazma Mesire Yeri

Bayramiç ilçe sınırında yer alan Ayazma Mesire Alanı, sevdikleriniz ile beraber harika bir gün geçirebileceğiniz muhteşem manzarası ile size kendini hayran bırakacak bir doğa harikasıdır.

Bayramiç ilçesine bağlı Evciler Köyü’ne beş km uzaklıkta bulunur. Kaz Dağları’nın eteklerinde bulunan Ayazma çok sayıda çeşitli ağaç türleri, gürül gürül akan suları, sakin yeşil alanları ve piknik yeleri ile dikkatleri üzerine toplamaktadır. Her türlü doğa seyahati için uygun olan Ayazma Mesire yerinde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Ayazma Mesire Yerine Nasıl Gidilir?

Çanakkale İzmir yolu üzerinde bulunan Ezine’den Bayramiç ilçesine sapın. Buradan Evciler Köyü’ne doğru yol alın. Köyü geçtikten sonra Ayazma Mesire Yerine ulaşmış olacaksınız.

15 Ağustos 2018
Paylaş:

Ayazma Mesire Yeri Hakkında Yorumlar ve Öneriler

Bu Yer Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Bayramiç

Bayramiç

Bayramiç, Biga yarımadasının orta bölümünü oluşturmaktadır. 38-40° kuzey enlemleri ile 26-28° doğu boylamları arasında yer alır, denizden 100-76 m. yükseklikteki yarı dağlık bir alan üzerine kurulmuş olup, 1275 km2 lik bir yüzölçüme sahiptir. Doğusunda Çan ve Yenice, Batısında Ezine, Güneyinde Ayvacık ilçeleri ve Balıkesir ili, Kuzeyinde ise Çanakkale merkez ilçesi ile çevrilidir. Bayramiç batıdan doğuya […]