24 Şubat 2024 Cumartesi

Behramkale Köyü

Behramkale Köyü, Assos Antik Kenti surları içerisinde bulunan bir Osmanlı köyüdür. Antik kent yüzünü güneşe dönmüşken, Behramkale tem tersi yöne bakar. Sadece yüz elli hane olan köyde bugün yeni yapı yapmak yasak olduğundan, o muhteşem atmosferi korunabiliyor ve ziyaret eden

Behramkale Köyü

Behramkale Köyü, Assos Antik Kenti surları içerisinde bulunan bir Osmanlı köyüdür. Antik kent yüzünü güneşe dönmüşken, Behramkale tem tersi yöne bakar. Sadece yüz elli hane olan köyde bugün yeni yapı yapmak yasak olduğundan, o muhteşem atmosferi korunabiliyor ve ziyaret eden kişilerde keyif dolu bir yolculuğa çıkabiliyor.

Camii ve yine aynı tarihlerden günümüze ulaşmış olan tarihi köprü, burada en görülmeye değer yapılar arasında. Bunların yanı sıra her bir taş evin de muhteşem göründüğününü unutmamak gerekli. Kuzey Ege’nin en etkileyici noktası olarak nitelendirilebilecek bu köy kesinlikle ziyaret edilmeli. Her bir köşesinde tarihi hissedecek, her bir taş duvarda farklı bir yolculuğa çıkmış olacaksınız.

Köy içerisinde Assos mimarisinin taş işçiliği örnekleri görebilmek mümkün. Tarihi dokusunu koruyan örnekleri görebilmek mümkündür. Köy içerisinde otel, pansiyon ve restoranlar bulunmakta. Çoğu manzaralı, tarihi dokuları içerisinde bulunduran bu mekanlarda vakit geçirmek oldukça eğlenceli.

19 Temmuz 2018
Paylaş:

Behramkale Köyü Hakkında Yorumlar ve Öneriler

Bu Yer Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Ayvacık

Ayvacık

Ayvacık, Çanakkale ilinin en uzun sahil şeridine sahip ilçesidir. İlçenin Yüzölçümü 874 km² dir ve % 52’si ormanlıktır. Dağlar, denize paralel olarak uzandığından, sahil şeridinde olağanüstü güzelliğe sahip koylar bulunmaktadır. Son yıllarda yoğun ilgi gören bu koylar, turizm için cazibe merkezidir. Edremit Körfezi’ne bakan güney kıyısı Akdeniz ikliminin etkisini altındadır. İç kısımlara doğru gidildikçe Marmara […]