Behramkale Köyü

Behramkale Köyü, Assos Antik Kenti surları içerisinde bulunan bir Osmanlı köyüdür. Antik kent yüzünü güneşe dönmüşken, Behramkale tem tersi yöne bakar. Sadece yüz elli hane olan köyde bugün yeni yapı yapmak yasak olduğundan, o muhteşem atmosferi korunabiliyor ve ziyaret eden kişilerde keyif dolu bir yolculuğa çıkabiliyor.

Camii ve yine aynı tarihlerden günümüze ulaşmış olan tarihi köprü, burada en görülmeye değer yapılar arasında. Bunların yanı sıra her bir taş evin de muhteşem göründüğününü unutmamak gerekli. Kuzey Ege’nin en etkileyici noktası olarak nitelendirilebilecek bu köy kesinlikle ziyaret edilmeli. Her bir köşesinde tarihi hissedecek, her bir taş duvarda farklı bir yolculuğa çıkmış olacaksınız.

Köy içerisinde Assos mimarisinin taş işçiliği örnekleri görebilmek mümkün. Tarihi dokusunu koruyan örnekleri görebilmek mümkündür. Köy içerisinde otel, pansiyon ve restoranlar bulunmakta. Çoğu manzaralı, tarihi dokuları içerisinde bulunduran bu mekanlarda vakit geçirmek oldukça eğlenceli.

Çanakkale'de Oteller