15 Nisan 2024 Pazartesi

Bozcaada Müzesi

Bozcaada Müzesi, Bozcaada’yı yakından tanımak isteyen kişiler için eşsiz bir fırsat. Bozcaada da geçirecek olduğunu günlerinizi daha anlamlı kılmak istiyorsanız bu müzeyi ziyaret etmelisiniz. Bozcaada’nın geçmişini yansıtan müze, tamamen bireysel girişimler ile kurulmuş. M.Hakan Gürüney’in araştırmacı kişiliği ve Bozcaada’ya olan

Bozcaada Müzesi

Bozcaada Müzesi, Bozcaada’yı yakından tanımak isteyen kişiler için eşsiz bir fırsat. Bozcaada da geçirecek olduğunu günlerinizi daha anlamlı kılmak istiyorsanız bu müzeyi ziyaret etmelisiniz.

Bozcaada’nın geçmişini yansıtan müze, tamamen bireysel girişimler ile kurulmuş. M.Hakan Gürüney’in araştırmacı kişiliği ve Bozcaada’ya olan sevgisi bir araya gelince bir müze oluşmuş.

Bozcaada Müzesi’nde sergilenen koleksiyonlar arasında eski Bozcaada fotoğrafları, Osmanlı Devleti zamanından kalma evrak ve objeler, Çanakkale Savaşı’ndan kalma belgeler ve malzemeler, Rum ve Türklerin kullanmış olduğu eşyalar ve hikayeleri, denizciliğe ait objeler, bağcılık ve şarapcılıkta kullanılan çeşitli aletlerin yanı sıra eski ada şaraplarından oluşan şarap mahzeni bulunmakta.

Ayrıca müze mağazasından kitap, antik dönem replika Tenedos sikkelerinden yapılmış kolye, küpe, yüzük, kartpostal, katalog seramik kupalar gibi hatıralık eşyalar alabilirsiniz.

Bozcaada Müzesi, 23 Nisan-30 Ekim tarihleri, 10.00 ve 20.00 saatleri arasında açıktır.

20 Kasım 2018
Paylaş:

Bozcaada Müzesi Hakkında Yorumlar ve Öneriler

Bu Yer Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Bozcaada

Bozcaada

Çanakkale’nin ada ilçesi olan Bozcaada, Çanakkale’nin köyu olmayan tek ilçesidir. Yaklasık 42 km. karelik yüz ölçümüne sahip olan Bozcaada’nın en yüksek yeri ise 192 metrelik yüksekliğe sahip olan Göztepe’dir. Adanın 12 burnu olup burunlar arasında 11 koyu bulunmaktadır. En göze çarpan başlıca özelliği ise adanın manzarası, limanı ve kalesi ile de çok etkileyici bir güzelliğe […]