Kabatepe Plajı

Kabatepe Kumsalı
Türkiye’nin en güzel illerinden biri olan Çanakkale’de denize girilecek plajlar arasında yer alan Kabatepe Kumsalı 57. Alay Şehitliği ve Gökçeada kilisesinin yanında bulunur. Kumsal ve denizin yanı sıra sunduğu yemyeşil piknik alanları ile Kabatepe Kumsalı yeşil ve maviyi aynı anda yaşayıp çok güzel vakit geçirebileceğiniz bir plajdır. Stresinden uzaklaşmak ve doğa ile bütünleşmek isteyenlerin en gözde yerlerinden biri olan Kabatepe Kumsalı mutlaka görülmesi gerekenler listesine eklenmelidir. Kabatepe plajı Çanakkale’ye 20 km, Eceabat’a ise 10 km mesafede bulunmaktadır.

Kabatepe Milli Parkı içerisinde yer alan kumsala dilerseniz özel aracınızla giriş sağlayabilirsiniz. Aracınız ile plaja ve piknik alanlarına yakın bir yere kadar gidebilirsiniz.

Temiz bir havası olan Kabatepe Kumsalı’nın çevresi ve denizi de oldukça temiz ve hijyeniktir. Ayrıca ziyaretçilerine plaj dahilinde şezlong ve şemsiye gibi hizmetler de sunulmaktadır.

Bu harika kumsala toplu ulaşım ile gitmek isterseniz Eceabat ilçesinden minibüs ile yaklaşık 20 dakika süren bir yolculuk ile plaja ulaşabilirsiniz. Ayrıca ulaşım için diğer alternatifler içinde Gökçeada’dan ya da Çanakkale’den kalkan vapurları da tercih edebilirsiniz.

Kabatepe Plajı çevresinde bulunan çok sayıdaki pansiyon ve otel seçeneği arasından bütçenize ve tatil planınıza en uygun olan oteli rahatlıkla seçebilirsiniz.

Özellikle yaz mevsiminde bir çok kişinin denize girmek ve güneşlenmek için tercih ettiği plaj hafta sonları Çanakkale ve çevre illerden gelen ziyaretçilerle oldukça hareketli bir lokasyona dönüşmektedir. Denize girip güneşlenmenin dışında, plajın bitişiğinde yer alan ormanlık alanda piknik yapıp eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Kabatepe kumsalı dahilinde yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınız için kafe ve restoranlar da yer almaktadır.

Kabatepe plajına gitmek için en uygun dönemler Mayıs ve Ekim ayları arasındaki dönemlerdir. Bu süreç zarfında plajın sunduğu tüm güzelliklerden ve farklı aktivite seçeneklerinden yararlanmanızı öneriyoruz.

Çanakkale’de denize sıfır muhteşem manzarası ile yeşil ve mavinin kucaklaştığı noktada şehirden uzakta güzel bir hafta sonu geçirmek isterseniz Kabatepe Kumsalını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Çanakkale'de Oteller