Gökçeada Gizli Liman

Gizli Liman, Gökçeada Merkez’e yaklaşık yirmi beş kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Gizli Liman Gökçeada sakin olması gibi bir avantaj sağlamaktadır. Gökçeada’nın batı ucunda gidebileceğiniz son noktada konumlanmış olan Gizli Liman güneşin en son battığı ve en uzun gündüzün geçirileceği koydur.

Gökçeada Gizli Liman

Gizli Liman, Gökçeada Merkez’e yaklaşık yirmi beş kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Gizli Liman Gökçeada sakin olması gibi bir avantaj sağlamaktadır. Gökçeada’nın batı ucunda gidebileceğiniz son noktada konumlanmış olan Gizli Liman güneşin en son battığı ve en uzun gündüzün geçirileceği koydur.

Gökçeada Gizli Liman Koyu, uzun sahili, incecik ve altın sarısı kumu ile gün boyunca keyifli vakit geçirebileceğiniz en sakin koy olma özelliğine sahip. Bu koya geldiğiniz zaman denizaltını görmeniz gerekli. Karagözler ile birlikte yüzme keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu koy aynı zamanda kamp yapmak için elverişlidir. Konumundan ötürü Gizli Liman Koyu özellikle ada sakinleri dışında pek kimsenin bilmediği saklı bir cennet konumundadır.

10 Ekim 2018
Paylaş:

Gökçeada Gizli Liman Hakkında Yorumlar ve Öneriler

Bu Yer Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Gökçeada

Gökçeada

Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada 1970 yılında bu ismi almıştır. Daha önce İmroz Adası olarak anılmaktaydı. Kıyı şeridinin uzunluğu yaklaşık 95 km. olan adada 5 gölet bulunmaktadır. Su kaynaklarının çokluğu bakımından dünyanın dördüncü adasıdır. Ada genel anlamda her zaman rüzgârlıdır. Adanın coğrafi yapısı çevre adalardan oldukça farklıdır. Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethetmesinin ardından, Homeros’un […]