Gökçeada Laz Koyu

Gökçeada Laz Koyu, yaz sezonunun en fazla tercih edilen Ege Koyları’ndan bir tanesidir. Laz Koyu Gökçeada’nın güneyinde bulunmaktadır. Adanın güney kıyısındaki bu şirin koya asfalt yoldan ilerdikten sonra sola doğru yön tabelası yer almakta. Bu tabeladan saptığınız zaman toprak yoldan

Gökçeada Laz Koyu

Gökçeada Laz Koyu, yaz sezonunun en fazla tercih edilen Ege Koyları’ndan bir tanesidir. Laz Koyu Gökçeada’nın güneyinde bulunmaktadır. Adanın güney kıyısındaki bu şirin koya asfalt yoldan ilerdikten sonra sola doğru yön tabelası yer almakta. Bu tabeladan saptığınız zaman toprak yoldan üç yüz metre ilerdikten sonra sizi büyüleyecek güzellikte bir koy ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Sahili kumluk plaj olan koyda çok fazla rüzgar olmadığından dolayı deniz genelde sakindir. Koy bu sakinliği ile plajda güneşlenen denizde yüzmek isteyenlerin Gökçeada’da ilk tercih ettiği koylar arasında bulunur. Laz Koyu’nda sadece bir adet tesis bulunmaktadır ve tesisten şemsiye ve şezlong kiralayabilir, yemek yiyebilirsiniz. Laz Koyu’nda denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak istiyorsanız, adanın bu etkileyici köşesini kesinlikle ziyaret edin.

El değmemiş olan tabiatı ve akvaryum gibi denizi ile Gökçeada’nın sakin koylarından bir tanesi olan Laz Koyu’nda kaliteli ve eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

25 Temmuz 2018
Paylaş:

Gökçeada Laz Koyu Hakkında Yorumlar ve Öneriler

Bu Yer Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Gökçeada

Gökçeada

Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada 1970 yılında bu ismi almıştır. Daha önce İmroz Adası olarak anılmaktaydı. Kıyı şeridinin uzunluğu yaklaşık 95 km. olan adada 5 gölet bulunmaktadır. Su kaynaklarının çokluğu bakımından dünyanın dördüncü adasıdır. Ada genel anlamda her zaman rüzgârlıdır. Adanın coğrafi yapısı çevre adalardan oldukça farklıdır. Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethetmesinin ardından, Homeros’un […]