Gökçeada Yuvalı Koyu

Gökçeada Yuvalı Koyu, yaz aylarının sakin ve huzur dolu koylarından bir tanesidir. Adalet, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıklarının tesisleri bu koyda kuruludur. Yuvalı Koyu Gökçeada’nın güney kıyısında yer almaktadır. Bölgede bulunan bakanlıkların tesislerine ilgili kurumların personelleri dışında mevcut yer durumuna

Gökçeada Yuvalı Koyu

Gökçeada Yuvalı Koyu, yaz aylarının sakin ve huzur dolu koylarından bir tanesidir. Adalet, Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıklarının tesisleri bu koyda kuruludur.

Yuvalı Koyu Gökçeada’nın güney kıyısında yer almaktadır. Bölgede bulunan bakanlıkların tesislerine ilgili kurumların personelleri dışında mevcut yer durumuna ve tesislerin alabilirliğine göre vatandaşlar da kabul edilmektedir. Yuvalı Koyu tesislerinden Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlığı’na bağlı tesisler halka açık ve misafir kabul etmektedir. Ayrıca yine Adalet Bakanlığı tesisinin plajı dışında kalan diğer tüm tesislerin plajları halkın kullanımına açıktır.

Gökçeada Yuvalı Koyu plajlarında şemsiye ve şezlong yer almakta. Buraya gelenler tesislerin kafe, büfe ve restoranlarından da faydalanabilirler. Ayrıca Yuvalı Koyu’nda bulunan resort otelin plajından da gelenler yararlanabilir.

02 Aralık 2018
Paylaş:

Gökçeada Yuvalı Koyu Hakkında Yorumlar ve Öneriler

Bu Yer Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Gökçeada

Gökçeada

Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada 1970 yılında bu ismi almıştır. Daha önce İmroz Adası olarak anılmaktaydı. Kıyı şeridinin uzunluğu yaklaşık 95 km. olan adada 5 gölet bulunmaktadır. Su kaynaklarının çokluğu bakımından dünyanın dördüncü adasıdır. Ada genel anlamda her zaman rüzgârlıdır. Adanın coğrafi yapısı çevre adalardan oldukça farklıdır. Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethetmesinin ardından, Homeros’un […]