Göztepe

Bozcaada gezilecek yerler arasında bulunan Göztepe, adayı ziyaret edenlerin ilk görmek isteği yer oluyor. Adanın en yüksek zirvesi olan bu yer gün batımının kelime karşılığı olarak görebilirsiniz. Yaklaşık 192 metre olan tepeye çıktığınız zaman bir ada üzerinde olduğunuzu tamamen anlıyorsunuz.

Bütün o uçsuz bulacaksınız manzarayı görmenize olanak sağlayan Göztepe, geniş açılı ile etraftaki her şeyi rahat bir şekilde görmenizi sağlar. Bozcaada’ya ait olan düzlükleri, ovaları, etrafta bulunan küçük adaları, üzüm bağlarını, adanın simgelerinden birisi olan rüzgar güllerini panoramik bir manzara olarak izleyebilirsiniz. Bozcaada size yaşantınız boyunca izleyebileceğiniz en iyi manzaralardan birisini yakından görme imkanı sağlıyor.

Göztepe’ye çıktığınız zaman pus olmayan, açık bir havaya denk gelmişseniz size başka bir sürptiz daha sunuyor. Gökçeaadayı, Semadirek Adasını, Midilli Adasını ve Çanakkale Boğazını rahat bir şekilde görebilirsiniz. Birbirinden farklı ve güzel yerlerin oluşturmuş olduğu bu görsel şölen, size haritalar üzerinden görebileceğiniz bir görüntüyü kışbakışı ilzeme fırsatı sunuyor.

Bozcaada Göztepe, ada tatilinde gezdiğiniz en güzel yerlerden birisi olacak. Böyle bir ortamda dolunayı, yıldızları ve gün batımının eşsiz dansını izlemek ayrıcalıktan öteye geçecektir. Bozcaada’nın en güzel bağlarından oluşturulmuş eşsiz şarabını, karşınızdaki çekici tabloya bakarken damağınızda bırakacak olduğu lezzeti tekrar yaşamak, hissetmek isteyeceksiniz.

Çanakkale'de Oteller