02 Aralık 2023 Cumartesi

Habbele Plajı

Bozcaada merkeze yaklaşık sekiz kilometre uzaklıkta bulunan Habbele Plajı, Sulu Bahçe’den sonra gelen küçük bir koydur. Adanın diğer plajlarına oranla daha sessiz ve sakin bir yer olan Bozcaada Habbele Plajı, turistlerin bu sebeple çok tercih ettiği yerlerin başında gelmekte. Bozcaada’nın

Habbele Plajı

Bozcaada merkeze yaklaşık sekiz kilometre uzaklıkta bulunan Habbele Plajı, Sulu Bahçe’den sonra gelen küçük bir koydur. Adanın diğer plajlarına oranla daha sessiz ve sakin bir yer olan Bozcaada Habbele Plajı, turistlerin bu sebeple çok tercih ettiği yerlerin başında gelmekte.

Bozcaada’nın en güzel sahillerinden birisi de Habbele Plajı’dır. Bozcaada’nın en kalabalık ve en popüler olan Bozcaada Ayazma Plajı’na göre daha sakin bir plajdır. Çok büyük bir plaj olmasa da Habbele Koyu, ince, altın sarı bir kumsala ve berrak bir denize sahip.

Herhangi bir hazırlık yapmadan ve yanınıza herhangi bir şey almadan gönül rahatlığı ile bu plaja gidebilirsiniz. Sakin bir ortamda kafa dinlemek ve yiyecek, içecek derdi düşünmeden dinlenmek istiyorsanız burası sizin için biçilmiş bir kaftan. Üstelık sığ denizi ile çocuklu ailelerde burayı gönül rahatlığı ile tercih ediyor.

Bozcaada’yı iyi tanıyanların sürekli olarak gittiği bir plaj olan Habbele Plaj’ında şemsiye ve şezlong ücreti bulunmaktadır. Habbele Plajı’nın girişine kadar özel araç ile ulaşım ya da ada içerisinde toplu taşıma imkanı sağlayan minibüsler bulunmaktadır. Popülerliğini devam ettiren ve temiz havası eşliğinde serinleme olanağı sağlan plaj, yaz aylarında özellikle bilenler ve sakin bir plaj arayan kişilerin en fazla tercih ettiği nokta.

29 Haziran 2018
Paylaş:

Habbele Plajı Hakkında Yorumlar ve Öneriler

Bu Yer Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Bozcaada

Bozcaada

Çanakkale’nin ada ilçesi olan Bozcaada, Çanakkale’nin köyu olmayan tek ilçesidir. Yaklasık 42 km. karelik yüz ölçümüne sahip olan Bozcaada’nın en yüksek yeri ise 192 metrelik yüksekliğe sahip olan Göztepe’dir. Adanın 12 burnu olup burunlar arasında 11 koyu bulunmaktadır. En göze çarpan başlıca özelliği ise adanın manzarası, limanı ve kalesi ile de çok etkileyici bir güzelliğe […]