15 Nisan 2024 Pazartesi

Kadırga Koyu

Kadırga Koyu, Çanakkale’ye bağlı olan ve oldukça güzel bir tatil bölgesi olarak bilinen Assos’un iki kilometre uzaklığındadır. Gürültülü kent yaşantısından uzaklaşmak isteyen kişilerin tam aradığı yer. Kadırga Koyu’nda sizi rahatsız edebilecek tek şey insana mutluluk veren kuş sesleri. Kadırga Koyu’na

Kadırga Koyu

Kadırga Koyu, Çanakkale’ye bağlı olan ve oldukça güzel bir tatil bölgesi olarak bilinen Assos’un iki kilometre uzaklığındadır.

Gürültülü kent yaşantısından uzaklaşmak isteyen kişilerin tam aradığı yer. Kadırga Koyu’nda sizi rahatsız edebilecek tek şey insana mutluluk veren kuş sesleri.

Kadırga Koyu’na ulaşmak hem keyifli hem de kolaydır. Çünkü yol boyunca farlı güzellikler gözünüze çarpacaktır. Yol boyunca eşsiz zeytin ağaçları sizlere eşlik eder. İçilesi kadar güzellikte olan suyu birkaç adım atıldıktan sonra hemen derinleşiyor. Kadırga koyunda dilerseniz uzun bir hafta sonu tatili yapabilirsiniz.

Assos Küçükkuyu arasında adeta bakirliğini korumuş harika koylardan birisidir. Tertemiz deniz suyu insana serap görüyormuş gibi gelir. Genin, taşlık ve uzun bir plaja sahiptir. Deniz berrak ve temiz ayrıca da mavi bayraklıdır. Denizin içerisindeyken yemyeşil dağlara karşı yüzmek oldukça keyifli bir hale gelecektir. Akşam üzeri ise başlayan hafif rüzgarlar ise sıcaktan bunalmanızı engelleyecektir.

11 Temmuz 2018
Paylaş:

Kadırga Koyu Hakkında Yorumlar ve Öneriler

Bu Yer Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Ayvacık

Ayvacık

Ayvacık, Çanakkale ilinin en uzun sahil şeridine sahip ilçesidir. İlçenin Yüzölçümü 874 km² dir ve % 52’si ormanlıktır. Dağlar, denize paralel olarak uzandığından, sahil şeridinde olağanüstü güzelliğe sahip koylar bulunmaktadır. Son yıllarda yoğun ilgi gören bu koylar, turizm için cazibe merkezidir. Edremit Körfezi’ne bakan güney kıyısı Akdeniz ikliminin etkisini altındadır. İç kısımlara doğru gidildikçe Marmara […]