Kalkım

Kazdağları denince çoğu insanın aklına ilk olarak Küçükkuyu, Güre, Altınoluk gibi dağın deniz gören yamaçları geliyor. Bir de Kazdağları’nın arka yüzü var. Dünyanın en güzel ormanlarına ev sahipliği yapan alabildiğine yeşil Bayramiç ve Yenice tarafı. Yenice ilçesine bağlı Kalkım Beldesi de Kazdağları’nın en güzel yerleşim yerlerinden biri. Son dönemde turizmde de atağa kalkan Kalkım beldesi ekoturizm, trekking ve av tutkunlarının vazgeçilmezi olmuş durumda.

Kazdağları, insanı büyüleyen doğal güzellikleriyle birçok efsaneye ve mite konu olan türkiye’nin cennet köşelerinin başında geliyor. Yenice ilçesine bağlı Kalkım’da Kazdağları’nın tam göbeğinde kurulmuş, şirin, sakin, yemyeşil bir belde. Kazdağları’nın arka yüzünde kaldığı için bugüne kadar çok bilinmeyen bu belde yeni yeni keşfedilmeye başlandı. Kaklım muhteşem doğasıyla ekoturizm, av ve yürüyüş tutkunları için tam bir cennet.

Kalkım’a dileyenler Çan – Yenice üzerinden dileyenler Edremit üzerinden gidebilir. Kalkım’da Hanlar mevkii olarak bilinen bir mesire yeri var Piknik yapmak için ideal. Kalkım Göleti’nin manzarası ise büyüleyici. Bazı aileler hafta sonlarını burada piknik yaparak geçiriyor Ormanlarda yürüyüş yapmak çok keyifli olmasına rağmen oldukça tehlikeli. Bunun için yanınıza bölgeyi bilen bir rehber almanız gerekiyor Kazdağları ormanlarında karaca, boz ve siyah ayı yaban domuzu, tilki, sansar başta olmak üzere oirçok hayvan var. Gürül gürül akan şelaleler, her yerden fışkıran soğuk sular, gökyüzüne değecek nissi veren her türden sayısız ağaçlar Kalkım’ın ormanlarında sizi bekliyor

Kalkım küçük bir belde. Yerleşim merkezinde geniş bir park, belediyeye ait bir otel ve lokantalar var. Kalkım Belediyesi turizme önem veriyor Beldelerini tanıtmak için çaba harcıyorlar herkese yardımcı olmaya çalışıyorlar. Amaçları eko-turizmi geliştirmek. Gerçekten de yöre bu iş için çok elverişli.

Binicilik, avcılık, bisiklet turu, balıkçılık gibi doğa sporları yapmak için bölgede tek bir tesis var. İliada butik bir otel ve bu bölgede geniş bir alanın tek nitelikli tesisi ve yukarıda saydığımız aktivitelerin tümüne sahip. 4 mevsim hizmet veren İliada Hotel, sakin, huzurlu, dingin ortamıyla, kalabalık tatil ortamlarından farklı, bambaşka bir tatil vaat ediyor. Ayrıca Kalkım Hotel bir belde için sunduğu üst düzey imkanlarla Kalkım da konaklamayı planlayanlar için ideal bir seçim.

Gezilecek Yerler

Çanakkale'de Oteller

Sarıçay OtelÇanakkale

Sarıçay Otel

Hotel KonakÇanakkale

Hotel Konak

Cura HotelÇanakkale

Cura Hotel

İola OtelBozcaada

İola Otel