Kalkım

Kazdağları denildiği zaman birçok insanın aklına ilk olarak Güre, Altınoluk ve Küçükkuyu gibi dağın deniz gören kısımları geliyor. Ancak bir de Kaz Dağları’nın arka yüzü bulunmakta. Dünyanın en yeşil ormanlarına ev sahipliği yapan, olabildiğince yeşil Yenice ve Bayramiç tarafı. Yenice’ye

Kalkım

Kazdağları denildiği zaman birçok insanın aklına ilk olarak Güre, Altınoluk ve Küçükkuyu gibi dağın deniz gören kısımları geliyor. Ancak bir de Kaz Dağları’nın arka yüzü bulunmakta. Dünyanın en yeşil ormanlarına ev sahipliği yapan, olabildiğince yeşil Yenice ve Bayramiç tarafı. Yenice’ye bağlı Kalkım Beldesi de Kazdağları’nın en güzel yerleşim alanlarından bir tanesi.

Son dönemde turizmde de gelişme gösteren Kalkım beldesi ekoturizm, av tutkunları ve trekking vazgeçilmezi olmuş bir halde.

Kalkım, Kaz Dağları’nın göbeğine kurulmuş şirin, tatlı, yeşil ve sakin bir belde. Kaz Dağları’nın arka yüzünde kalmış olduğundan dolayı bugüne kadar pek fazla bilinmeyen bu belde yavaş yavaş keşfedilmeye başladı. Kalkım sahip olmuş olduğu muhteşem doğası ile av, ekoturizm ve yürüş tutkunları adına bir mücevher.

Kalkım’da Hanlar mevkiisi olarak bilinen bir mesire yeri bulunmakta burası piknik yapmak için oldukça uygun. Kalkım Göleti’nin manzarası ile oldukça etkileyici. Gürül gürül akan şelaleler, gökyüzüne kadar erişen ağaçlar, her yerden fışkıran soğuk sular Kalkım’da sizi bekliyor.

Yerleşim merkezinde geniş bir park, Kalkım Belediyesi’ne ait lokanta ve otel var.

26 Haziran 2017
Paylaş:

Kalkım Hakkında Yorumlar ve Öneriler

Bu Yer Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Yenice

Yenice

Yenice, Kazdağlarının kuzey yamaçlarına kurulmuş olan, Çanakkale’nin en zengin bitki örtüsüne sahip ilçesidir. Yenice civarı Agonya olarak bilinen, biri büyük iki vadinin içinde yer almaktadır. Yenicenin 1 beldesi 73 köyü vardır. İlçenin iklimi Akdeniz, Karadeniz ve kara ikliminin karışımı olan Marmara iklimi özelliklerini taşımaktadır. Yenice’nin %70’i ormanlık alanlarla kaplıdır. Yenice ormanlarında dolaşırken eşi bulunmaz görüntüler […]