09 Aralık 2023 Cumartesi

Kefaloz Plajı

Kefaloz Plajı, Gökçeada’nın günübirlik tesisi olan tek plajı. Plaj altın rengi kumsaldan oluşuyor. Yaz aylarında Gökçeada’da en fazla tercih edilen plaj ise Kefaloz Plajı. Son senelerde özellik ile sörfçülerin Kefaloz Plajı’nı keşfetmeleri ile burası bir sörf merkezi olma yolunda ilerliyor.

Kefaloz Plajı

Kefaloz Plajı, Gökçeada’nın günübirlik tesisi olan tek plajı. Plaj altın rengi kumsaldan oluşuyor. Yaz aylarında Gökçeada’da en fazla tercih edilen plaj ise Kefaloz Plajı.

Son senelerde özellik ile sörfçülerin Kefaloz Plajı’nı keşfetmeleri ile burası bir sörf merkezi olma yolunda ilerliyor. Plajda konaklama tesisleri bulunuyor. Konaklama tesislerinin birçoğu kamp-pansiyon hizmeti ve özel sörf dersleri veriyor. Plaj sadece sörf için kullanılmanın yanında güneşlenme ve denizde yüzebilme imkanı sağlıyor. Güneşlenmek için ise şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Gökçeada merkeze 10 kilometre uzaklıkta olan plaja yaz aylarında düzenli minibüs seferleri düzenleniyor.

20 Kasım 2018
Paylaş:

Kefaloz Plajı Hakkında Yorumlar ve Öneriler

Bu Yer Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Gökçeada

Gökçeada

Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada 1970 yılında bu ismi almıştır. Daha önce İmroz Adası olarak anılmaktaydı. Kıyı şeridinin uzunluğu yaklaşık 95 km. olan adada 5 gölet bulunmaktadır. Su kaynaklarının çokluğu bakımından dünyanın dördüncü adasıdır. Ada genel anlamda her zaman rüzgârlıdır. Adanın coğrafi yapısı çevre adalardan oldukça farklıdır. Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethetmesinin ardından, Homeros’un […]