Köyden Kente Teknoloji Müzesi

Köyden Kente Teknoloji Müzesi, Kazdağları Yeşilyurt Köyü’nde kurulu butik bir müzedir.

İçerisinde 1700’lü yıllarndan günümüze kadar gelmiş hayatımızı kolaylaştıran beş yüz kadar etnografik parça bulunmaktadır.

Çeşitli ülke ve medeniyetlerden parçaların bulunmuş olduğu müze, yaşamı kolay hale getiren objelerin gelişim ve teknolojik sürecini sergilemektedir. Aydınlanma, barınma, ısınma, haberleşme, günlük hayat ile ilgili kronojik parçaların bulunduğu müze içerisinde ayrıca çeşitli koleksiyonlarda sergilenmektedir. Özellikle Mercedes, Peugeot, Motorola, Opel, Ericsson gibi markaların hiç bilinmeyen yönleri ile ilgili eserlerin yer almış olduğu müze bir çok ilgi çekici eser ve parça bulunmaktadır.

Telefon, bilgisayar, radyo ve televizyon gelişim sürecini ilgi çekici bir şekilde gösteren müze aynı zamanda hesap makinesi, daktilo ve bisiklet koleksiyonuna sahiptir.

Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere birçok önemli olay ve ölüme ilişkin gazetelerin sergilendiği, ünlü sanatçıların ilk eserlerini, bilinen yazarların ilk eserlerinin ilk baskılarını barındıran müze ziyaretçilerine hoş vakit geçirtecek bir koleksiyona sahiptir.

Çanakkale'de Oteller