Mıhlı Şelalesi

Küçükkuyu’da bulunan Mıhlı Çayı, bölgede yer alan en özel doğal oluşumlardan bir tanesi. İki sırtın birleşmiş olduğu dar boğazda, çam ağaçlarının arasında, çaydan akalar sular ile kayalara çarparak farklı bir melodi oluşturuyor. Ağaçların uzunluğundan gökyüzünün görünmemiş olduğu, kuş seslerinin çayın

Mıhlı Şelalesi

Küçükkuyu’da bulunan Mıhlı Çayı, bölgede yer alan en özel doğal oluşumlardan bir tanesi. İki sırtın birleşmiş olduğu dar boğazda, çam ağaçlarının arasında, çaydan akalar sular ile kayalara çarparak farklı bir melodi oluşturuyor.

Ağaçların uzunluğundan gökyüzünün görünmemiş olduğu, kuş seslerinin çayın akan sularına karıştığı, tertemiz havası ile saklı cennetlerden birisi Mıhlı Çayı.

Kaz Dağları’ndan denize akan sayısız çaydan birisi olan Mıhlı Çayı, Selton Tesisleri’nin yanından içeri giren yoldan yaklaşık dört kilometre kadar yolun sonunda vardığınız zaman sizi bekliyor olacak.

Mıhlı Çayı’nın yanına gittiğiniz zaman, yüzülebilir genişlik ve derinlikte etkileyici bir renge sahip bir çok gölet ile karşılaşıyorsunuz.

Gölün derinliği yer yer otuz metreyi bulabiliyor. Risk almayı seven maceracı gençler kayaların üzerinden buz gibi sulara kendilerini bırakıyor. Yaz aylarının bunaltıcı dönemlerinde göle girerek şelale altında bir süre boyunca kalabilirsiniz. Suyun yaz aylarında da soğuk olduğunu unutmamalısınız.

17 Mayıs 2017
Paylaş:

Mıhlı Şelalesi Hakkında Yorumlar ve Öneriler

Bu Yer Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Ayvacık

Ayvacık

Ayvacık, Çanakkale ilinin en uzun sahil şeridine sahip ilçesidir. İlçenin Yüzölçümü 874 km² dir ve % 52’si ormanlıktır. Dağlar, denize paralel olarak uzandığından, sahil şeridinde olağanüstü güzelliğe sahip koylar bulunmaktadır. Son yıllarda yoğun ilgi gören bu koylar, turizm için cazibe merkezidir. Edremit Körfezi’ne bakan güney kıyısı Akdeniz ikliminin etkisini altındadır. İç kısımlara doğru gidildikçe Marmara […]