Mıhlı Şelalesi

Küçükkuyu’da bulunan Mıhlı Çayı, bölgede yer alan en özel doğal oluşumlardan bir tanesi. İki sırtın birleşmiş olduğu dar boğazda, çam ağaçlarının arasında, çaydan akalar sular ile kayalara çarparak farklı bir melodi oluşturuyor.

Ağaçların uzunluğundan gökyüzünün görünmemiş olduğu, kuş seslerinin çayın akan sularına karıştığı, tertemiz havası ile saklı cennetlerden birisi Mıhlı Çayı.

Kaz Dağları’ndan denize akan sayısız çaydan birisi olan Mıhlı Çayı, Selton Tesisleri’nin yanından içeri giren yoldan yaklaşık dört kilometre kadar yolun sonunda vardığınız zaman sizi bekliyor olacak.

Mıhlı Çayı’nın yanına gittiğiniz zaman, yüzülebilir genişlik ve derinlikte etkileyici bir renge sahip bir çok gölet ile karşılaşıyorsunuz.

Gölün derinliği yer yer otuz metreyi bulabiliyor. Risk almayı seven maceracı gençler kayaların üzerinden buz gibi sulara kendilerini bırakıyor. Yaz aylarının bunaltıcı dönemlerinde göle girerek şelale altında bir süre boyunca kalabilirsiniz. Suyun yaz aylarında da soğuk olduğunu unutmamalısınız.

Çanakkale'de Oteller