Poyraz Plajı

Bozcaada, benzersiz doğal güzellikleri, kendisine has ada kültürü ile bambaşka bir dünya. Denizin her halini yakından görmüş olduğunuz bu güzel adanın, etrafını koylar, plajlar çevreliyor. Birbirinden güzel bu yerlerde denize girmek için, adanın etrafını turlamanız gerekebilir. Adalılar ve turistler tarafından

Poyraz Plajı

Bozcaada, benzersiz doğal güzellikleri, kendisine has ada kültürü ile bambaşka bir dünya. Denizin her halini yakından görmüş olduğunuz bu güzel adanın, etrafını koylar, plajlar çevreliyor. Birbirinden güzel bu yerlerde denize girmek için, adanın etrafını turlamanız gerekebilir.

Adalılar ve turistler tarafından en sevilen plajlardan birisi olan Poyraz Plajı, adanın merkezine en yakın koylardan birisi. Bozcaada merkeze yaklaşık bir kilometre uzaklıkta ve istediğiniz araç ile gidebileceğiniz gibi on beş dakikalık bir yürüyüş ile kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Konum sebebi ile en fazla tercih edilen plajlardan birisi olan Poyraz Plajı, turistler ve adalılar tarafından çok sevilmekte. Çanak şeklinde bir koy olduğundan dolayı, poyraz olsa bile çok fazla rüzgar almıyor ve sakin denizi ile keyifli bir şekilde yüzmenize imkan sağlıyor.

Genel olarak oldukça rüzgarlı olan Bozcaada’nın bu plajı sakin suları ile ünlüdür. Genel olarak sıcak ve sığ olan bu plajda deniz kestanelerine de dikkat etmek gerekli. Her ne kadar merkeze yakın olsa bile plajın etrafında büfe, restoran, kafe gibi işletmeler olmadığından dolayı buraya hazırlıklı gitmek oldukça mantıklı olacaktır. Fakat merkeze yakın olduğundan dolayı geri dönerek alışveriş yapabilirsiniz. Fazla kalabalık olmayan bu plajda insan gürültüsünden uzak, dalga sesleri eşliğinde huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

15 Temmuz 2018
Paylaş:

Poyraz Plajı Hakkında Yorumlar ve Öneriler

Bu Yer Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Bozcaada

Bozcaada

Çanakkale’nin ada ilçesi olan Bozcaada, Çanakkale’nin köyu olmayan tek ilçesidir. Yaklasık 42 km. karelik yüz ölçümüne sahip olan Bozcaada’nın en yüksek yeri ise 192 metrelik yüksekliğe sahip olan Göztepe’dir. Adanın 12 burnu olup burunlar arasında 11 koyu bulunmaktadır. En göze çarpan başlıca özelliği ise adanın manzarası, limanı ve kalesi ile de çok etkileyici bir güzelliğe […]