15 Nisan 2024 Pazartesi

Sokakağzı

Assos’ta el değmemiş olan doğası, temiz denizi ile huzurlu ve sakin bir seyahat geçirmek isteyen kişiler adına tam bir cennet Sokakağzı. Çevresinde bulunan köyleri, karşında bulunan Midilli Adası manzarası, antik kalıntıları ile burayı hala keşfetmeyen ziyaretçilerini bekliyor. Assos, ferah havası

Sokakağzı

Assos’ta el değmemiş olan doğası, temiz denizi ile huzurlu ve sakin bir seyahat geçirmek isteyen kişiler adına tam bir cennet Sokakağzı. Çevresinde bulunan köyleri, karşında bulunan Midilli Adası manzarası, antik kalıntıları ile burayı hala keşfetmeyen ziyaretçilerini bekliyor.

Assos, ferah havası ve temiz denizi ile tek bir hafta sonu geçirmek adına bile kaçıp gidebileceğiniz bir tatil bölgesi. Sokakağzı ise Assos’ta bulunan huzurlu, adeta cennet gibi bir koy. Çanakkale – Ayvacık’a giderek oradan Sokakağzı’na giden minibüsleri bulmanız gerekli. Minibüs seferleri günde sadece iki kez.

Çoğu sahile bitişik nizam olan pansiyonlar da birbirleri ile yan yana. Genelde bayram tatili gibi özel günler haricinde yer bulabilmesi kolay. Konaklama seçenekleri ise çok fazla değil. Fazla lüks aramadan serin dizin ve el değmemiş plajın tadını çıkarmakta yarar var. Akşamları mezeler ve taze balık Sokakağzı pansiyonlarının olmazsa olmaz. Genellikle uzun uzadıya yenilen akşam yemekleri gece etkinliklerinin tek alternatifi olmakta. Bunun dışında ise kumlara oturarak yıldızları ve Midilli’den yanan ışıkları seyredebilirsiniz.

Sokakağzı, Assos bölgesindeki ince kumlu plajlardan sadece bir tanesi. Sokakağzı’nda erken bir saatte uyanırsanız eğer sahil şeridinde sadece birkaç kişiye rastlayabilirsiniz. Öğleden sonra ise çok kalabalık olmuyor. Böylece bir iki gün içerisinde hem yan şezlongda oturan hem de kaldığınız pansiyondaki insanlar tanıdık hale geliyor.

17 Temmuz 2018
Paylaş:

Sokakağzı Hakkında Yorumlar ve Öneriler

Bu Yer Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Ayvacık

Ayvacık

Ayvacık, Çanakkale ilinin en uzun sahil şeridine sahip ilçesidir. İlçenin Yüzölçümü 874 km² dir ve % 52’si ormanlıktır. Dağlar, denize paralel olarak uzandığından, sahil şeridinde olağanüstü güzelliğe sahip koylar bulunmaktadır. Son yıllarda yoğun ilgi gören bu koylar, turizm için cazibe merkezidir. Edremit Körfezi’ne bakan güney kıyısı Akdeniz ikliminin etkisini altındadır. İç kısımlara doğru gidildikçe Marmara […]