Tepeköy Çınaraltı

Tepeköy Çınaraltı, Gökçeada’da yer alan ve içerisinde tarihi bir çınar ağacının bulunmuş olduğu bir alan. Yüksek bir tepede bulunan Tepeköy Çınaraltı, sıcak yaz günlerinde bile bunaltmayan havası ve eşsiz manzarası ile mutlu bir gün geçirebileceğiniz bir yer.

Gökçeada’da koruma altına alınmış altı tane çınar ağacı bulunuyor. O çınar ağaçlarının en yaşlısı ise burada, Tepeköy Çınaraltı’nda yer bulmuş kendisine. Tarihin geçmişlerinden gelen bu çınar ağacı 625 yaşında. Yani altı asır boyunca, kök saldığı yerden uzunca bir tarihe tanıklık yapmış. Bu şekilde düşünerek baktığımız zaman, bu devasa çınar ağacı görenleri birden etkisi altına almayı başarabilmekte.

Ağacın hemen yanında tarihi bir çeşme yer alıyor. O çeşme ile beraber, dev çınar ağacı da tel örgü içerisinde korunuyor. Çınar ağacının ihtişamını arkanıza aldığınız zaman ise sizi uçsuz bucaksız bir Ege Denizi manzarası karşılıyor.

Tepeköy Çınaraltı’nın etrafına yerleştirilmiş masalarda, Ege’nin eşsiz manzarasına karşı eğlenceli bir gün geçirebilirsiniz. Etrafta dolaşan evcilleşmiş olan keçiler de size eşlik etmekten çekinmeyecektir.

Çanakkale'de Oteller