02 Aralık 2023 Cumartesi

Yıldızkoy

Gökçeada Sualtı Milli Park başlangıcı olarak kabul edilen Yıldızkoy merkeze dört kilometre uzaklıkta bulunuyor. Neredeyse Gökçeada’nın kuzey kıyılarında denize girilebilecek tek koyudur. Gökçeada’da rüzgar genelde kuzeyden estiği için genellikle rüzgarlı bir havaya sahiptir. Gökçeada’nın kuzey kıyılarında karadan denize girilebilen tek

Yıldızkoy

Gökçeada Sualtı Milli Park başlangıcı olarak kabul edilen Yıldızkoy merkeze dört kilometre uzaklıkta bulunuyor. Neredeyse Gökçeada’nın kuzey kıyılarında denize girilebilecek tek koyudur. Gökçeada’da rüzgar genelde kuzeyden estiği için genellikle rüzgarlı bir havaya sahiptir.

Gökçeada’nın kuzey kıyılarında karadan denize girilebilen tek koydur ve bu koyda deniz florası, faunası koruma altındadır. Balık avcılığının yasak olduğu bölgede dalış öğrenilebilir ve su altı güzelliklerine daha yakından bakabilirsiniz.
Yıldızkoy’da ilginç kaya oluşumları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra deniz içerisinde inen merdivenler ile kendinizi kendinizi eşsiz suların içerisine bırakabilirsiniz. Yıldızkoy Plajı halka açıktır ve burada şezlong şemsiye kiralayarak tuvalet ve duşlardan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Yıldızkoy kamp alanı olarak da tercih edilebilir. Kamp alanında gereksinimleri karşılamaya yönelik çamaşır makinesi, tuvalet, duş gibi imkanlar bulunmaktadır. Çadırsız gelen gezginler için ise Yıldızkoy’da yataklı çadırlar da kirayalabilmekte mümkün.

05 Eylül 2018
Paylaş:

Yıldızkoy Hakkında Yorumlar ve Öneriler

Bu Yer Hakkında Deneyimlerinizi Paylaşın

Çanakkale'de Gezilecek Yerler
Gökçeada

Gökçeada

Türkiye’nin en büyük adası olan Gökçeada 1970 yılında bu ismi almıştır. Daha önce İmroz Adası olarak anılmaktaydı. Kıyı şeridinin uzunluğu yaklaşık 95 km. olan adada 5 gölet bulunmaktadır. Su kaynaklarının çokluğu bakımından dünyanın dördüncü adasıdır. Ada genel anlamda her zaman rüzgârlıdır. Adanın coğrafi yapısı çevre adalardan oldukça farklıdır. Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u fethetmesinin ardından, Homeros’un […]