Yıldızkoy

Gökçeada Sualtı Milli Park başlangıcı olarak kabul edilen Yıldızkoy merkeze dört kilometre uzaklıkta bulunuyor. Neredeyse Gökçeada’nın kuzey kıyılarında denize girilebilecek tek koyudur. Gökçeada’da rüzgar genelde kuzeyden estiği için genellikle rüzgarlı bir havaya sahiptir.

Gökçeada’nın kuzey kıyılarında karadan denize girilebilen tek koydur ve bu koyda deniz florası, faunası koruma altındadır. Balık avcılığının yasak olduğu bölgede dalış öğrenilebilir ve su altı güzelliklerine daha yakından bakabilirsiniz.
Yıldızkoy’da ilginç kaya oluşumları bulunmaktadır. Bunun yanı sıra deniz içerisinde inen merdivenler ile kendinizi kendinizi eşsiz suların içerisine bırakabilirsiniz. Yıldızkoy Plajı halka açıktır ve burada şezlong şemsiye kiralayarak tuvalet ve duşlardan ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Yıldızkoy kamp alanı olarak da tercih edilebilir. Kamp alanında gereksinimleri karşılamaya yönelik çamaşır makinesi, tuvalet, duş gibi imkanlar bulunmaktadır. Çadırsız gelen gezginler için ise Yıldızkoy’da yataklı çadırlar da kirayalabilmekte mümkün.

Çanakkale'de Oteller