Bir Dolandırıcılık Hikayesi Karakolda Bitti

Bir Dolandırıcılık Hikayesi Karakolda Bitti

Çanakkale’de borçlarını ve satın almış olduğu aracın taksitlerini ödemekte sıkıntı yaşayan bir kişi kendi aracını parçalatarak borcundan kurtulmak isterken yaptığı planın açığa çıkması sonucu yakayı ele verdi.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri alınarak suçlarını kabul eden zanlılar, tutuklanmak üzere adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Çanakkale’de yaşayan T.K isimli vatandaş, 6 ay kadar önce banka kredisi kullanarak İstanbul’da S.T. adında bir şahıstan ikinci el 34 GF 8511 plakalı araba satın aldı.
T.K. almış olduğu otomobilin kredisini ödemekte zorlanınca aracı satın aldığı kişiyi arayarak yardım istedi.
Kendisine akıl veren araç satıcısı, otomobilini parçalatarak kaskodan para alabileceğini söyledi. Bu planı mantıklı bularak işe koyulan T.K. 34 GF 8511 plakalı otomobilini istanbul’a götürerek parçalattığı aracını sattı.
Kasko şirketinden de para alabilmek için, kendi aracının çalındığı yalanını uydurabilmek amacıyla arkadaşından yardım istedi.
İzmir den aynı marka, renk ve modelde bir araç kiralayan T.K. bu aracı Çanakkale’ye getirerek kendi plakasını kiraladığı araca taktı. Kiralık aracı kendi aracıymış gibi plakasını takarak evinin önünden anlaşmış olduğu arkadaşına çaldırttı.
Aracı çalan C.Y. isimli şahıs, kiralanmış olan otomobilin orjinal plakasını üzerine takarak İzmir’e otomobili teslim etmek üzere yola çıktı.

Aracının çalındığı ve evinin hırsızlar tarafından soyulduğu ihbarını yapan T.K. dan şüphelenen polis ekiplerini T.K. nın oğlunun çelişkili ifadeleri üzerine giderek, itiraf etmesini sağladılar.

Çanakkale İzmir otoyolunda kiralık aracı teslim etmeye giden C.K. da yakalanarak Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubeye getirildi. Zanlılardan İstanbul’da yaşayan ve aracın parçalanmasına yardımcı olan kişi de istanbulda tutuklanmak üzere adliyeye sevk edildi.

Çanakkale Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Dolandırıcılık

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

İskele Meydanında 17 Yaşında Bir Genç Öldürüldü30 Mart 2018

İskele Meydanında 17 Yaşında Bir Genç Öldürüldü

Çanakkale İskele Meydanında 17 yaşında bir genç öldürüldü. Çanakkale iskele meydanında öğlen saatlerinde 14

FETÖ Evlerine Operasyon Yapıldı25 Şubat 2018

FETÖ Evlerine Operasyon Yapıldı

Çanakkale’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün gaybubet evlerine büyük operasyon. Çanakkale merkezde FETÖ’nün “hücre evleri” yapılanmasına

Sahte Altın Dolandırıcıları Yakalandı22 Aralık 2017

Sahte Altın Dolandırıcıları Yakalandı

Gelibolu’da kuyumculara sahte altın satmaya çalışan dolandırıcalar yakalanarak göz altına alındı. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü

Çanakkale Merkezli 8 İlde FETÖ Operasyonu19 Kasım 2017

Çanakkale Merkezli 8 İlde FETÖ Operasyonu

Çanakkale merkezli 8 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Deniz Kuvvetleri Komutanlığındaki yapılanmasına