02 Aralık 2023 Cumartesi

Bir Dolandırıcılık Hikayesi Karakolda Bitti

Çanakkale'de borçlarını ve satın almış olduğu aracın taksitlerini ödemekte sıkıntı yaşayan bir kişi kendi aracını parçalatarak borcundan kurtulmak isterken yaptığı planın açığa çıkması sonucu yakayı ele verdi. Çanakkale Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri

Bir Dolandırıcılık Hikayesi Karakolda Bitti
Haber Giriş Tarihi: 16 Ocak 2018 23:04 Güncelleme: Asayiş Haberleri

Çanakkale’de borçlarını ve satın almış olduğu aracın taksitlerini ödemekte sıkıntı yaşayan bir kişi kendi aracını parçalatarak borcundan kurtulmak isterken yaptığı planın açığa çıkması sonucu yakayı ele verdi.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri alınarak suçlarını kabul eden zanlılar, tutuklanmak üzere adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Çanakkale’de yaşayan T.K isimli vatandaş, 6 ay kadar önce banka kredisi kullanarak İstanbul’da S.T. adında bir şahıstan ikinci el 34 GF 8511 plakalı araba satın aldı.
T.K. almış olduğu otomobilin kredisini ödemekte zorlanınca aracı satın aldığı kişiyi arayarak yardım istedi.
Kendisine akıl veren araç satıcısı, otomobilini parçalatarak kaskodan para alabileceğini söyledi. Bu planı mantıklı bularak işe koyulan T.K. 34 GF 8511 plakalı otomobilini istanbul’a götürerek parçalattığı aracını sattı.
Kasko şirketinden de para alabilmek için, kendi aracının çalındığı yalanını uydurabilmek amacıyla arkadaşından yardım istedi.
İzmir den aynı marka, renk ve modelde bir araç kiralayan T.K. bu aracı Çanakkale’ye getirerek kendi plakasını kiraladığı araca taktı. Kiralık aracı kendi aracıymış gibi plakasını takarak evinin önünden anlaşmış olduğu arkadaşına çaldırttı.
Aracı çalan C.Y. isimli şahıs, kiralanmış olan otomobilin orjinal plakasını üzerine takarak İzmir’e otomobili teslim etmek üzere yola çıktı.

Aracının çalındığı ve evinin hırsızlar tarafından soyulduğu ihbarını yapan T.K. dan şüphelenen polis ekiplerini T.K. nın oğlunun çelişkili ifadeleri üzerine giderek, itiraf etmesini sağladılar.

Çanakkale İzmir otoyolunda kiralık aracı teslim etmeye giden C.K. da yakalanarak Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubeye getirildi. Zanlılardan İstanbul’da yaşayan ve aracın parçalanmasına yardımcı olan kişi de istanbulda tutuklanmak üzere adliyeye sevk edildi.

Paylaş:
Tarihi Eser Operasyonunda 1 Kişi Gözaltına Alındı

Asayiş Haberleri

Tarihi Eser Operasyonunda 1 Kişi Gözaltına Alındı

Çanakkale'de jandarmanın düzenlediği tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda 1 kişi gözaltına

Kaçak Kazı Operasyonunda Tarihi Hamam Bulundu

Asayiş Haberleri

Kaçak Kazı Operasyonunda Tarihi Hamam Bulundu

Çanakkale'de kaçak kazı yapanlara yönelik operasyonda 1700'lü yıllarda yapıldığı değerlendirilen tarihi hamam

Uyuşturucu Operasyonunda 2 Kişi Tutuklandı

Asayiş Haberleri

Uyuşturucu Operasyonunda 2 Kişi Tutuklandı

Çanakkale’de gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 2 kişi tutuklanarak cezaevine