Bir Dolandırıcılık Hikayesi Karakolda Bitti

Bir Dolandırıcılık Hikayesi Karakolda Bitti

Çanakkale’de borçlarını ve satın almış olduğu aracın taksitlerini ödemekte sıkıntı yaşayan bir kişi kendi aracını parçalatarak borcundan kurtulmak isterken yaptığı planın açığa çıkması sonucu yakayı ele verdi.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri alınarak suçlarını kabul eden zanlılar, tutuklanmak üzere adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Çanakkale’de yaşayan T.K isimli vatandaş, 6 ay kadar önce banka kredisi kullanarak İstanbul’da S.T. adında bir şahıstan ikinci el 34 GF 8511 plakalı araba satın aldı.
T.K. almış olduğu otomobilin kredisini ödemekte zorlanınca aracı satın aldığı kişiyi arayarak yardım istedi.
Kendisine akıl veren araç satıcısı, otomobilini parçalatarak kaskodan para alabileceğini söyledi. Bu planı mantıklı bularak işe koyulan T.K. 34 GF 8511 plakalı otomobilini istanbul’a götürerek parçalattığı aracını sattı.
Kasko şirketinden de para alabilmek için, kendi aracının çalındığı yalanını uydurabilmek amacıyla arkadaşından yardım istedi.
İzmir den aynı marka, renk ve modelde bir araç kiralayan T.K. bu aracı Çanakkale’ye getirerek kendi plakasını kiraladığı araca taktı. Kiralık aracı kendi aracıymış gibi plakasını takarak evinin önünden anlaşmış olduğu arkadaşına çaldırttı.
Aracı çalan C.Y. isimli şahıs, kiralanmış olan otomobilin orjinal plakasını üzerine takarak İzmir’e otomobili teslim etmek üzere yola çıktı.

Aracının çalındığı ve evinin hırsızlar tarafından soyulduğu ihbarını yapan T.K. dan şüphelenen polis ekiplerini T.K. nın oğlunun çelişkili ifadeleri üzerine giderek, itiraf etmesini sağladılar.

Çanakkale İzmir otoyolunda kiralık aracı teslim etmeye giden C.K. da yakalanarak Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubeye getirildi. Zanlılardan İstanbul’da yaşayan ve aracın parçalanmasına yardımcı olan kişi de istanbulda tutuklanmak üzere adliyeye sevk edildi.

Çanakkale Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Dolandırıcılık

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Sit Alanında İzinsiz Kazı Drone İle Belirlendi25 Aralık 2018

Sit Alanında İzinsiz Kazı Drone İle Belirlendi

Ezine Dalyan Köyü’nde 1. Derece Arkeolojik sit alannda izinsiz kazı yapanlar Drone kullanılarak suçüstü

Küçükkuyu’da Kaçak İçki Ele Geçirildi25 Aralık 2018

Küçükkuyu’da Kaçak İçki Ele Geçirildi

Küçükkuyu’da kaçak içki operasyonu düzenlendi. Küçükkuyu’da yapılan operasyonlarda, 55 litre kaçak ve sahte alkollü

Kaçak İçki Operasyonu11 Aralık 2018

Kaçak İçki Operasyonu

Eceabat, Bozcaada ve Biga’da litrelerce kaçak içki ele geçirildi. Eceabat, Bozcaada ve Biga’da yapılan

Biga’da Uyuşturucu Taciri Yakalandı26 Kasım 2018

Biga’da Uyuşturucu Taciri Yakalandı

Biga’nın Balıklıçeşme köyünde uyuşturucu taciri yakalandı. Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından Biga’nın Balıklıçeşme köyünde