Bir Dolandırıcılık Hikayesi Karakolda Bitti

Bir Dolandırıcılık Hikayesi Karakolda Bitti

Çanakkale’de borçlarını ve satın almış olduğu aracın taksitlerini ödemekte sıkıntı yaşayan bir kişi kendi aracını parçalatarak borcundan kurtulmak isterken yaptığı planın açığa çıkması sonucu yakayı ele verdi.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğünde ifadeleri alınarak suçlarını kabul eden zanlılar, tutuklanmak üzere adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Çanakkale’de yaşayan T.K isimli vatandaş, 6 ay kadar önce banka kredisi kullanarak İstanbul’da S.T. adında bir şahıstan ikinci el 34 GF 8511 plakalı araba satın aldı.
T.K. almış olduğu otomobilin kredisini ödemekte zorlanınca aracı satın aldığı kişiyi arayarak yardım istedi.
Kendisine akıl veren araç satıcısı, otomobilini parçalatarak kaskodan para alabileceğini söyledi. Bu planı mantıklı bularak işe koyulan T.K. 34 GF 8511 plakalı otomobilini istanbul’a götürerek parçalattığı aracını sattı.
Kasko şirketinden de para alabilmek için, kendi aracının çalındığı yalanını uydurabilmek amacıyla arkadaşından yardım istedi.
İzmir den aynı marka, renk ve modelde bir araç kiralayan T.K. bu aracı Çanakkale’ye getirerek kendi plakasını kiraladığı araca taktı. Kiralık aracı kendi aracıymış gibi plakasını takarak evinin önünden anlaşmış olduğu arkadaşına çaldırttı.
Aracı çalan C.Y. isimli şahıs, kiralanmış olan otomobilin orjinal plakasını üzerine takarak İzmir’e otomobili teslim etmek üzere yola çıktı.

Aracının çalındığı ve evinin hırsızlar tarafından soyulduğu ihbarını yapan T.K. dan şüphelenen polis ekiplerini T.K. nın oğlunun çelişkili ifadeleri üzerine giderek, itiraf etmesini sağladılar.

Çanakkale İzmir otoyolunda kiralık aracı teslim etmeye giden C.K. da yakalanarak Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubeye getirildi. Zanlılardan İstanbul’da yaşayan ve aracın parçalanmasına yardımcı olan kişi de istanbulda tutuklanmak üzere adliyeye sevk edildi.

Çanakkale Çanakkale Emniyet Müdürlüğü Dolandırıcılık

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

FETÖ’nün Kara Kuvvetleri Yapılanmasına Operasyon14 Temmuz 2018

FETÖ’nün Kara Kuvvetleri Yapılanmasına Operasyon

Fetullahçı Terör Örgütü’nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki mahrem yapılanmasına gözaltına alınan yirmi üç zanlıdan on

Ezine’de Terör Örgütü Propagandası13 Temmuz 2018

Ezine’de Terör Örgütü Propagandası

Ezine’de sosyal medya üzerinden bölücü terör örgütünün propagandası yapmış olduğu iddia edilen kişi tutuklandı.

Horoz Dövüşü İddiasına Polis Baskını09 Temmuz 2018

Horoz Dövüşü İddiasına Polis Baskını

Bayramiç ilçesinde horoz dövüşü yapıldığı ihbarı üzerine, Bayramiç Hint Aseel Hayvanları Koruma ve Geliştirme

FETÖ’nün Kara Kuvvetleri Yapılanmasına Operasyon03 Temmuz 2018

FETÖ’nün Kara Kuvvetleri Yapılanmasına Operasyon

Çanakkale’de, FETÖ/PDY Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 26 kişinin yakalanması adına