25 Mayıs 2019 Cumartesi

Bombalı Eylem Hazırlığındaki Terörist Çanakkale’de Yakalandı

Bombalı eylem hazırlığındaki terörist Çanakkale’de yakalandı. Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, hain terör örgütü PKK tarafından metropllerde bombalı eylemler için görevlendirilen üç terörist, Çanakkale, İstanbul ve İzmir’de yakalandı. Diyarbakır Valiliğinden yapılan

Bombalı Eylem Hazırlığındaki Terörist Çanakkale’de Yakalandı
Haber Giriş Tarihi: 24 Şubat 2019 10:57 Asayiş Haberleri

Bombalı eylem hazırlığındaki terörist Çanakkale’de yakalandı.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, hain terör örgütü PKK tarafından metropllerde bombalı eylemler için görevlendirilen üç terörist, Çanakkale, İstanbul ve İzmir’de yakalandı.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, PKK/KCK terör örgütüne 2015 senesinde katılım yapan ve örgüt tarafından metropol şehirlerde fedai tarzı eylemlerde görevlendirilmiş olduğu tespit edilen Dersim Çewlik kod adlı B.B., Hogir Van kod adlı S.D. ve Kendal Azadi kod adlı M.K. adlı üç teröristin, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından İzmir, Çanakkale, ve İstanbul’da belirlenen adreslerde gerçekleştirilen operasyonlarda yakalanarak gözaltına alındı.

Şahıslar daha sonra Diyarbakır’a getirildi. Valilikten yapılan açıklamada, “Bahse konu şahıslardan, S.D. ve M.K. isimli şahıslar soruşturma işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklanmış, B.B. isimli şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.” ifadeleri yer aldı.

Paylaş:
Çanakkale’de Sahte Alkol Operasyonu

Asayiş Haberleri

Çanakkale’de Sahte Alkol Operasyonu

Çanakkale'nin ilçelerinde farklı noktalarda yapılan kontrollerde çok sayıda tütün mamülü ve kaçak alkol ele

Çanakkale’de Sentetik Uyuşturucu Yakalandı

Asayiş Haberleri

Çanakkale’de Sentetik Uyuşturucu Yakalandı

Çanakkale'de, uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla 6 şüpheli, kullanmak amacıyla uyuşturucu bulunduran 27 kişi gözaltına alındı.

Jandarma Tarafından Helikopterle Denetim Yapıldı

Asayiş Haberleri

Jandarma Tarafından Helikopterle Denetim Yapıldı

Jandarma sorumluluk bölgesinde gerçekleştirilen havadan denetimlerde 5 araç sürücüsüne trafik cezası