25 Mart 2019 Pazartesi
Reklam

Bombalı Eylem Hazırlığındaki Terörist Çanakkale’de Yakalandı

Bombalı eylem hazırlığındaki terörist Çanakkale’de yakalandı. Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, hain terör örgütü PKK tarafından metropllerde bombalı eylemler için görevlendirilen üç terörist, Çanakkale, İstanbul ve İzmir’de yakalandı. Diyarbakır Valiliğinden yapılan

Bombalı Eylem Hazırlığındaki Terörist Çanakkale’de Yakalandı
Haber Giriş Tarihi: 24 Şubat 2019 10:57 Asayiş Haberleri

Bombalı eylem hazırlığındaki terörist Çanakkale’de yakalandı.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, hain terör örgütü PKK tarafından metropllerde bombalı eylemler için görevlendirilen üç terörist, Çanakkale, İstanbul ve İzmir’de yakalandı.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, PKK/KCK terör örgütüne 2015 senesinde katılım yapan ve örgüt tarafından metropol şehirlerde fedai tarzı eylemlerde görevlendirilmiş olduğu tespit edilen Dersim Çewlik kod adlı B.B., Hogir Van kod adlı S.D. ve Kendal Azadi kod adlı M.K. adlı üç teröristin, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından İzmir, Çanakkale, ve İstanbul’da belirlenen adreslerde gerçekleştirilen operasyonlarda yakalanarak gözaltına alındı.

Şahıslar daha sonra Diyarbakır’a getirildi. Valilikten yapılan açıklamada, “Bahse konu şahıslardan, S.D. ve M.K. isimli şahıslar soruşturma işlemlerinin ardından sevk edildiği adli makamlarca ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan tutuklanmış, B.B. isimli şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.” ifadeleri yer aldı.

Paylaş:
Helikopterle Trafik Denetlemesi Yapıldı

Asayiş Haberleri

Helikopterle Trafik Denetlemesi Yapıldı

Jandarma ekipleri tarafından havadan helikopterle trafik denetimi yapıldı. 10.436,00 TL idari para cezası

Silahlı Soyguncular Yakalandı

Asayiş Haberleri

Silahlı Soyguncular Yakalandı

Akaryakıt istasyonuna silahlı soygun gerçekleştirenler yakalandı. İlk araç kiraladılar, kimliklerini gizlemek içinde kar maskesi kullandılar. Çan Yenice karayolu üzerinde bulunan

Umut Taciri Yakalandı

Asayiş Haberleri

Umut Taciri Yakalandı

Umut tacirleri yakalandı. Jandarmadan göçmen kaçakcılığı yapanlara operasyon. Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından göçmen kaçakçılığı yapan kişilere yönelik operasyon yapıldı.