Reklam

Bu Numaraya Dikkat! Dolandırılabilirisiniz

8720 ile gönderilen mesaj Çanakkalelilerin kafasının karışmasına neden oldu. Çanakkale’de yaşayan birçok kişinin cep telefonlarına, 8720 numarasından kimin yollandığı belli olmayan bir mesaj geldi. Mesajda, “Çanakkale’de kimi belediye başkanı olarak görmek

Bu Numaraya Dikkat! Dolandırılabilirisiniz
Haber Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2018 22:43 Asayiş Haberleri

8720 ile gönderilen mesaj Çanakkalelilerin kafasının karışmasına neden oldu.

Çanakkale’de yaşayan birçok kişinin cep telefonlarına, 8720 numarasından kimin yollandığı belli olmayan bir mesaj geldi. Mesajda, “Çanakkale’de kimi belediye başkanı olarak görmek istersiniz?” denildi.

Öğle sularında neredeyse tüm Çanakkalelilere gelen mesaj büyük bir soru balonu haline geldi. Daha önce farklı şehirlerde de gönderilmiş olan mesajlara siyasiler tarafından açıklama yapılmıştı. Seçim zamanlarında da farklı şehirlerde de aynı numarayla mesaj atıldı gelen şikayetler üzerine numaranın para tuzağı olduğu belli oldu.

Diğer Şehirlerde de Gönderilmiş

Sadece Çanakkale için değil Bayburt ve Kars dahil birçok şehirde aynı mesajı gönderilmiş. 6 Mayıs’ta da milletvekili seçimi adı altında aynı mesaj Kars halkına da gitmişti. Bu durum sonucunda AK Parti Kars Milletvekilleri suç duyurusunda bulunacaklarını belirtmişti.

Yapılan açıklamalara göre gelen mesajların herhangi siyasi parti ile alakası yok. Yine daha önce yapılan açıklamalara göre bu yöntemler özel sms şirketlerinin para kazanma tuzağı. Bu yüzden dikkatli olmanızda fayda var.

Paylaş:
Silahlı Soyguncular Yakalandı

Asayiş Haberleri

Silahlı Soyguncular Yakalandı

Akaryakıt istasyonuna silahlı soygun gerçekleştirenler yakalandı. İlk araç kiraladılar, kimliklerini gizlemek içinde kar maskesi kullandılar. Çan Yenice karayolu üzerinde bulunan

Umut Taciri Yakalandı

Asayiş Haberleri

Umut Taciri Yakalandı

Umut tacirleri yakalandı. Jandarmadan göçmen kaçakcılığı yapanlara operasyon. Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından göçmen kaçakçılığı yapan kişilere yönelik operasyon yapıldı.

Biga’da Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

Asayiş Haberleri

Biga’da Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

Biga’da kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak kabul etmek veya bulundurmak suçu kapsamında üç kişiye işlem yapıldı. Biga’da