Çanakkale’de “Türkiye Trafik Güvenliği 7” Uygulaması

Çanakkale’de “Türkiye Trafik Güvenliği 7” Uygulaması

Çanakkale’de jandarma ve polis ekiplerince, ortak trafik uygulaması yapıldı.

Kent merkezinde ve ilçelerde belirlenen 16 farklı noktada gerçekleştirilen uygulamalarda, araç sahiplerinde, sürücü belgesi, araç kontrolü ve güvenlik sorgusu yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik ve Denetleme Şube Müdürü Yasin Pala tarafından, yolcu taşımacılığı yapan araçlarda sürücü ve yolculara emniyet kemeri kullanımının önemi anlatıldı.

Emniyet kemeri takmayanlara kaza anında yaşanabilecek olumsuzluklar hakkında bilgi verilip, eğitici çalışma gerçekleştirildi.

Polis ekipleri, havadan kontrollerde drone kullanıp bölgedeki trafik yoğunluğunu inceledi.

Pala, uygulama kapsamında gazetecilere yaptığı açıklamada, denetimlerin belli aralıklarla yapılmaya devam edildiğini söyledi.

Ülke genelinde gerçekleştirilen şunları söyledi:

“Türkiye Trafik Güvenliği 7” uygulamasının bir anlamda eğitici bir çalışma olduğunu anlatan Pala, “Uygulama ülke genelinde yapılmakta. Çanakkale’de 16 farklı noktada 57 personel ile denetimleri yapmaktayız. Buradaki amacımız trafik bilincini ve güvenliğini sağlamak için ortak hareket. Son yıllarda yapılan denetimler ve uygulamalar ile özellikle ölümlü trafik kazalarında azalmalar meydana geldiğini görüyoruz. Ölümlü kazaların aşırı hız ve emniyet kemeri kullanılmamasından dolayı meydana geldiğini anladık. Bizde bugün yapılan uygulamada çevirmeli radar ekipleri ile denetim yapmaktayız. Ayrıca özellikle yolcu taşımacılığı yapan araçlarda yetki belgeleri incelemesi yapıp, emniyet kemeri kullanmaları konusunda uyrılarda bulunuyoruz.”

Uygulamada hatalı görülen sürücülere cezai işlem uygulandı.

Drone Trafik Denetimi

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

FETÖ Evlerine Operasyon Yapıldı25 Şubat 2018

FETÖ Evlerine Operasyon Yapıldı

Çanakkale’de Fetullahçı Terör Örgütü’nün gaybubet evlerine büyük operasyon. Çanakkale merkezde FETÖ’nün “hücre evleri” yapılanmasına

Bir Dolandırıcılık Hikayesi Karakolda Bitti16 Ocak 2018

Bir Dolandırıcılık Hikayesi Karakolda Bitti

Çanakkale’de borçlarını ve satın almış olduğu aracın taksitlerini ödemekte sıkıntı yaşayan bir kişi kendi

Sahte Altın Dolandırıcıları Yakalandı22 Aralık 2017

Sahte Altın Dolandırıcıları Yakalandı

Gelibolu’da kuyumculara sahte altın satmaya çalışan dolandırıcalar yakalanarak göz altına alındı. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü

Çanakkale Merkezli 8 İlde FETÖ Operasyonu19 Kasım 2017

Çanakkale Merkezli 8 İlde FETÖ Operasyonu

Çanakkale merkezli 8 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) Deniz Kuvvetleri Komutanlığındaki yapılanmasına