Jandarma Tarafından Helikopterle Denetim Yapıldı

Jandarma sorumluluk bölgesinde gerçekleştirilen havadan denetimlerde 5 araç sürücüsüne trafik cezası uygulandı.

Jandarma Tarafından Helikopterle Denetim Yapıldı
Haber Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2019 14:26 Asayiş Haberleri

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından sorumluluk bölgelerinde havadan helikopterle trafik denetimi yapıldı.

Dün jandarma sorumluluk bölgesine ait karayollarında gerçekleştirilen havadan helikopterle trafik denetimleri 3 saat devam ettirilerek 5 araç sürücüsüne ceza uygulandı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre trafik denetiminde görevlendirilen Mİ-17 genel maksat helikopteriyle, sağ şeritte veya uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek konuları takip edilmiş ve cezai işlemler bu kurallara göre uygulandı. Yapılan havadan denetimlerle sürücüler üzerinde “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi hedefleniyor.

Denetim esnasında durdurulan sürücülere, emniyetli bir sürüş için emniyet kemeri takmanın önemi anlatılarak, başıboş hayvanların karayoluna aniden çıkabileceği konusunda uyarılar yapıldı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından dördüncüsü yapılan helikopterle havadan trafik denetimlerinde eş zamanlı olarak farklı noktalarda 3 Jandarma Trafik Timi ve 3 Jandarma Asayiş Timi görev yaptı. Yapılan denetimler sonucunda 5 araç sürücüsüne 1.175 lira idari para cezası kesildi.

Paylaş:
Yankesiciler Güvenlik Kamerası Kaydıyla Yakalandı

Asayiş Haberleri

Yankesiciler Güvenlik Kamerası Kaydıyla Yakalandı

Çanakkale'de yankesicilik yaptıkları güvenlik kameralarından tespit edilen 4 kişi, gözaltına alındı.

Çanakkale ve İstanbul’da Uyuşturucu Operasyonu

Asayiş Haberleri

Çanakkale ve İstanbul’da Uyuşturucu Operasyonu

Çanakkale ve İstanbul'da eş zamanlı düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 12 şüpheli gözaltına alındı.

Tırın Çarptığı Baba ile Kızı Öldü

Asayiş Haberleri

Tırın Çarptığı Baba ile Kızı Öldü

Çanakkale'de, yakıtı biten araçlarına benzin almak için yolun karşısına geçmek isteyen baba ve 4 yaşındaki kızı, tırın çarpması sonucu hayatını