19 Eylül 2019 Perşembe

Jandarma Tarafından Helikopterle Denetim Yapıldı

Jandarma sorumluluk bölgesinde gerçekleştirilen havadan denetimlerde 5 araç sürücüsüne trafik cezası uygulandı.

Jandarma Tarafından Helikopterle Denetim Yapıldı
Haber Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2019 14:26 Asayiş Haberleri

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından sorumluluk bölgelerinde havadan helikopterle trafik denetimi yapıldı.

Dün jandarma sorumluluk bölgesine ait karayollarında gerçekleştirilen havadan helikopterle trafik denetimleri 3 saat devam ettirilerek 5 araç sürücüsüne ceza uygulandı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre trafik denetiminde görevlendirilen Mİ-17 genel maksat helikopteriyle, sağ şeritte veya uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı, tehlikeli şerit değiştirme/makas atma, hatalı sollama, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklamak/park etmek konuları takip edilmiş ve cezai işlemler bu kurallara göre uygulandı. Yapılan havadan denetimlerle sürücüler üzerinde “algılanan yakalanma riski duygusunun” sürekli ve üst düzeyde tutulabilmesi hedefleniyor.

Denetim esnasında durdurulan sürücülere, emniyetli bir sürüş için emniyet kemeri takmanın önemi anlatılarak, başıboş hayvanların karayoluna aniden çıkabileceği konusunda uyarılar yapıldı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından dördüncüsü yapılan helikopterle havadan trafik denetimlerinde eş zamanlı olarak farklı noktalarda 3 Jandarma Trafik Timi ve 3 Jandarma Asayiş Timi görev yaptı. Yapılan denetimler sonucunda 5 araç sürücüsüne 1.175 lira idari para cezası kesildi.

Paylaş:
Çanakkale’de Sahte Paraya Dikkat

Asayiş Haberleri

Çanakkale’de Sahte Paraya Dikkat

Piyasaya sahte para sürmek için marketleri hedef seçmişler - Çanakkale'de 14 sahte banknotla çoğu market olmak üzere bazı iş yerlerinden alışveriş

Ormandaki Uyuşturucu Drone ve Foto Kapanla Bulundu

Asayiş Haberleri

Ormandaki Uyuşturucu Drone ve Foto Kapanla Bulundu

- Yenice ve Bayramiç ilçelerinde 6 ayrı bölgede yetiştirilen uyuşturucuyu drone ve foto kapan yardımıyla bulan jandarma ekipleri, 5 şüpheliyi

Çanakkale’de Sentetik Uyuşturucu Operasyonu

Asayiş Haberleri

Çanakkale’de Sentetik Uyuşturucu Operasyonu

Çanakkale'de düzenlenen operasyonda sentetik uyuşturucu ile iki tüfek ele geçirildi, gözaltına alınan 9 şüpheliden 2'si