20 Mayıs 2019 Pazartesi

Sahilde Uyuşturucu Paketleri Bulundu

Çanakkale'de toplam 1326 kg ağırlığında piyasa değeri 66 Milyon 300 Bin TL olan uyuşturucu madde ele geçirildi.

Sahilde Uyuşturucu Paketleri Bulundu
Haber Giriş Tarihi: 07 Mayıs 2019 15:28 Asayiş Haberleri

Çanakkale Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerinin çalışmaları sonucunda 1326 kg uyuşturucu madde ele geçirildi.

06 Mayıs 2019 günü saat:09.00 civarında, Çanakkale İl Jandarma Komutanlığına Ayvacık Behram Köyü Antik Liman Mevkii sahilinde şüpheli paket ihbarı yapıldı. İhbarı değerlendiren Jandarma ekipleri konuda geçen mahalde yapılan araştırmada kıyıya vurmuş vaziyette bir adet paket bulundu. Yapılan kontrol neticesinde paket içerisinde yaklaşık olarak 14 kg uyuşturucu madde (Skunk) ele geçirildi.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yaya ve motorlu personel kullanarak sahil şeridinde detaylı bir araştırma yapıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı da denizden bot, havadan helikopter ve drone uçuşuyla Ege Denizinde arama tarama faaliyeti bulundu.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, Ayvacık Büyükhusun Köyü sahilinde 6 paket, Behram sahilinde 2 paket ve Kadırga koyunda 6 paket olmak üzere 9 Km’lik bir alana yayılmış vaziyette toplam 14 paket halinde 200 kg uyuşturucu madde ele geçirdi.
Sahil Güvenlik Ekipleri de, Küçükkuyu Mıhlı deresinin denizle buluştuğu noktada 1 paket, Küçükkuyu açıklarında 1 paket olmak üzere 2 paket halinde 40 kg uyuşturucu maddeyi ele geçirdi.
Her iki ekipler toplamda 16 paket halinde yaklaşık 240 kg ağırlığında ki uyuşturucu maddenin piyasa değeri 12 Milyon Lira olan uyuşturucu madde ele geçirildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, söz konusu uyuşturucu maddenin taşındığı teknenin Balıkesir ili Ayvalık ilçesi Yellice adası yakınlarında battığı açıklamıştır.
Alınan bilgiye göre, yapılan incelemeler sonucunda Çanakkale ve Balıkesir İl Jandarma Komutanlıkları ve Sahil Güvenlik Komutanlığınca yapılan çalışmalar neticesinde toplam 1326 kg ağırlığında piyasa değeri 66 Milyon 300 Bin TL olan uyuşturucu madde ele geçirilmiştir.

Paylaş:
Çanakkale’de Sentetik Uyuşturucu Yakalandı

Asayiş Haberleri

Çanakkale’de Sentetik Uyuşturucu Yakalandı

Çanakkale'de, uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla 6 şüpheli, kullanmak amacıyla uyuşturucu bulunduran 27 kişi gözaltına alındı.

Jandarma Tarafından Helikopterle Denetim Yapıldı

Asayiş Haberleri

Jandarma Tarafından Helikopterle Denetim Yapıldı

Jandarma sorumluluk bölgesinde gerçekleştirilen havadan denetimlerde 5 araç sürücüsüne trafik cezası

Organize Suç Örgütüne Operasyon

Asayiş Haberleri

Organize Suç Örgütüne Operasyon

Organize suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. 6 tabanca ve bir tüfek ile bu silahlara ait 57 mermi, 7 av tüfeği