25 Mayıs 2019 Cumartesi

Silahlı Soyguncular Yakalandı

Akaryakıt istasyonuna silahlı soygun gerçekleştirenler yakalandı. İlk araç kiraladılar, kimliklerini gizlemek içinde kar maskesi kullandılar. Çan Yenice karayolu üzerinde bulunan akaryakıt istasyonunda silahlı soygun gerçekleştirenler yakalandı. Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından bölgeden

Silahlı Soyguncular Yakalandı
Haber Giriş Tarihi: 09 Mart 2019 22:14 Asayiş Haberleri

Akaryakıt istasyonuna silahlı soygun gerçekleştirenler yakalandı. İlk araç kiraladılar, kimliklerini gizlemek içinde kar maskesi kullandılar.

Çan Yenice karayolu üzerinde bulunan akaryakıt istasyonunda silahlı soygun gerçekleştirenler yakalandı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından bölgeden bulunan kamera görüntüleri sonucunda kar maskeli ve eli silahlı şahısın soygun yaptığı ve plakasız motosiklet ile kaçtığı belirlendi. Ekipler tarafından başka şüphelilerin olabileceği değerlendirilerek özel bir ekip kuruldu. Şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik yapılan araştırma sonucunda; Çan Derenti köyü yoluna bağlantılı yolda, plakasız, terk edilmiş vaziyette bir motosiklet bulundu. Bulunmuş olan bu motosikletin silahlı soygun olayı ile ilgili olabilecek olduğu değerlendirildi. Motosikletin kime ait olduğu ile ilgili yapılan araştırmada, Çan Yaykın köyünden E.K. adlı kişiye şahsa ait olduğu, E.K. adlı şahsın ise yaklaşık iki sene önce motosikleti M.K.’ye sattığı belirlendi. M.K. kendine ait motosikletin çalınmış olduğunu, Jandarma ekiplerine bildirdi.

Soygunu gerçekleştiren şahısların Yaykın köyünden olabileceği değerlendirerek şüpheli şahısların belirlenmesine yönelik soruşturma genişletildi. Yapılan araştırma sonucunda, Yaykın köyünden, kamera görüntülerindeki şahsın eşkaline benzeyen, şüpheli hareketleri olan ve olaydan bir gün önce araç kiralayan E.A. belirlendi. E.A gözaltına alınmış, alınan ifadesi ve kiralamış araç ile ilgili yapılan detaylı araştırma neticesinde meydana gelen silahlı soygun olayını E.A.’nın, Ş.A. U.A., A.T. ve M.A. adlı şahıslar ile gerçekleştirmiş olduğu belirlendi. Şüpheli şahısların ilk olarak soygunu planladıkları, daha sonra soygun için araç kiraladıkları, kimliklerini gizlemek için motorsiklet çaldıkları ve kar maskesi kullandıkları anlaşılmıştır. Şüpheliler kiraladıkları araca, çaldıkları motorsikleti yerleştirerek olay yerine yakın bir yerde bıraktılar. Silahlı soygunu gerçekleştirdiler. Sonrasında motorsikleti araziye terk ederek olay yerinden kaçtılar.

Jandarma ekiplerinin yürütmüş olduğu titiz çalışmalar sonucunda şüphelilerin tüm gizlenme çabaları boşa çıkarılarak olay aydınlatıldı. Operasyonunda; dört şüpheli Biga’da, bir şüpheli ise Çan’da yakalandı .Şüpheli M.A., E.A., U.A. ve A.T. sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklandı. Ş.A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Paylaş:
Çanakkale’de Sahte Alkol Operasyonu

Asayiş Haberleri

Çanakkale’de Sahte Alkol Operasyonu

Çanakkale'nin ilçelerinde farklı noktalarda yapılan kontrollerde çok sayıda tütün mamülü ve kaçak alkol ele

Çanakkale’de Sentetik Uyuşturucu Yakalandı

Asayiş Haberleri

Çanakkale’de Sentetik Uyuşturucu Yakalandı

Çanakkale'de, uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla 6 şüpheli, kullanmak amacıyla uyuşturucu bulunduran 27 kişi gözaltına alındı.

Jandarma Tarafından Helikopterle Denetim Yapıldı

Asayiş Haberleri

Jandarma Tarafından Helikopterle Denetim Yapıldı

Jandarma sorumluluk bölgesinde gerçekleştirilen havadan denetimlerde 5 araç sürücüsüne trafik cezası