25 Mart 2019 Pazartesi
Reklam

Ayvacık 2. Zeytin Şenliği Düzenlendi

Ayvacık’ta, “Ayvacık 2. Zeytin Şenliği düzenlendi. Ayvacık Turizm Kültür Doğa ve Spor Derneği, Ayvacık Ziraat Odası, Ayvacık Kaymakamlığı, Ayvacık Halk Eğitim Merkezi, Ayvacık Belediyesi, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ayvacık

Ayvacık 2. Zeytin Şenliği Düzenlendi
Haber Giriş Tarihi: 29 Kasım 2018 20:15 Ayvacık Haberleri

Ayvacık’ta, “Ayvacık 2. Zeytin Şenliği düzenlendi.

Ayvacık Turizm Kültür Doğa ve Spor Derneği, Ayvacık Ziraat Odası, Ayvacık Kaymakamlığı, Ayvacık Halk Eğitim Merkezi, Ayvacık Belediyesi, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ayvacık Assos Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından ortaklaşa Ayvacık 2. Zeytin Şenliği düzenlendi.

Ayvacık Atatürk Kültür Parkı’nda ikinci kez düzenlenen Zeytin Şenliğine; Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Ahmet Güler, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, şube müdürleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürleri, il ilçe kurum ve kuruluşlardan yönetici ve çalışanlar, siyasi parti temsilcileri, zeytin ve zeytinyağı üretimi yapan birçok çiftçi ve firma yöneticileri katıldı.

Ayvacık Kadırga koyunda zeytin hasadıyla başlanan “2. Zeytin Şenliğine”, Ayvacık Atatürk Kültür Parkı’nda firmaların stantlarda ürünlerini tanıtması ve folklor gösterileri ile devam etti.

Ayvacık Zeytin Şenliği kapsamında yapılan yarışmada, katılım gösteren yetmiş sekiz üreticinin zeytinyağı, İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Teknik Personelinin yer aldığı jüri tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda birinciye tam altın, ikinciye yarım altın ve üçüncüye çeyrek altın verildi.

Şenlikte “zeytin” konulu düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere altın ve bisiklet başta olmak üzere çeşitli hediyeler verildi.

Zeytin Şenliği; Ayvacık Anadolu Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi ve 1000 adet zeytin fidanının dağıtılması ile son buldu.

 

Paylaş:
Tolga Candar Küçükkuyu’ya Geliyor

Ayvacık Haberleri

Tolga Candar Küçükkuyu’ya Geliyor

Küçükkuyu Belediye Başkan Adayı Melike As'ın düzenlediği hayıra Türk Halk Müziği sanatçısı Tolga Candar’da

Ayvacık’ta 5.3 Şiddetinde Deprem

Ayvacık Haberleri

Ayvacık’ta 5.3 Şiddetinde Deprem

Ayvacık’ta deprem meydana geldi. Merkez üssü Ayvacık’ta 5.3 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem, Çanakkale ve çevre iller başta olmak üzere

Küçükkuyu’da Toros Canavarı Sahnelendi

Ayvacık Haberleri

Küçükkuyu’da Toros Canavarı Sahnelendi

Toros Canavarı isimli oyun Küçükkuyu’da sahne aldı. Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun Toros Canavarı isimli oyunu Küçükkuyu Belediyesi Zeytin Kültür Merkezi’nde