24 Şubat 2024 Cumartesi

Ayvacık 2. Zeytin Şenliği Düzenlendi

Ayvacık’ta, “Ayvacık 2. Zeytin Şenliği düzenlendi. Ayvacık Turizm Kültür Doğa ve Spor Derneği, Ayvacık Ziraat Odası, Ayvacık Kaymakamlığı, Ayvacık Halk Eğitim Merkezi, Ayvacık Belediyesi, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ayvacık

Ayvacık 2. Zeytin Şenliği Düzenlendi
Haber Giriş Tarihi: 29 Kasım 2018 20:15 Güncelleme: Ayvacık Haberleri

Ayvacık’ta, “Ayvacık 2. Zeytin Şenliği düzenlendi.

Ayvacık Turizm Kültür Doğa ve Spor Derneği, Ayvacık Ziraat Odası, Ayvacık Kaymakamlığı, Ayvacık Halk Eğitim Merkezi, Ayvacık Belediyesi, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ayvacık Assos Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından ortaklaşa Ayvacık 2. Zeytin Şenliği düzenlendi.

Ayvacık Atatürk Kültür Parkı’nda ikinci kez düzenlenen Zeytin Şenliğine; Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Ahmet Güler, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, şube müdürleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürleri, il ilçe kurum ve kuruluşlardan yönetici ve çalışanlar, siyasi parti temsilcileri, zeytin ve zeytinyağı üretimi yapan birçok çiftçi ve firma yöneticileri katıldı.

Ayvacık Kadırga koyunda zeytin hasadıyla başlanan “2. Zeytin Şenliğine”, Ayvacık Atatürk Kültür Parkı’nda firmaların stantlarda ürünlerini tanıtması ve folklor gösterileri ile devam etti.

Ayvacık Zeytin Şenliği kapsamında yapılan yarışmada, katılım gösteren yetmiş sekiz üreticinin zeytinyağı, İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Teknik Personelinin yer aldığı jüri tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda birinciye tam altın, ikinciye yarım altın ve üçüncüye çeyrek altın verildi.

Şenlikte “zeytin” konulu düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere altın ve bisiklet başta olmak üzere çeşitli hediyeler verildi.

Zeytin Şenliği; Ayvacık Anadolu Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi ve 1000 adet zeytin fidanının dağıtılması ile son buldu.

Paylaş:
Şalvarspor, Maça Şalvar ve Çemberleriyle Çıktı

Ayvacık Haberleri

Şalvarspor, Maça Şalvar ve Çemberleriyle Çıktı

Ayvacık kız futbol takımı Şalvarspor'un oyuncuları, üniversiteli kızlarla yaptıkları maça şalvar ve başlarındaki çemberlerle

Assos Kazılarında Balık Tabağı ve Olta Kancası Bulundu

Ayvacık Haberleri

Assos Kazılarında Balık Tabağı ve Olta Kancası Bulundu

Ayvacık ilçesine bağlı Behramkale köyü sınırları içinde kalan Antik Çağ'ın en önemli liman kentlerinden Assos'ta 2 bin 300 yıllık üç

Kazdağları’nda “Antep Fıstığı” Üretimi

Ayvacık Haberleri

Kazdağları’nda “Antep Fıstığı” Üretimi

Balıkesir'in Edremit ilçesinin bazı kırsal mahalleleri ile Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi ve köylerinde aşı yapılan sakız ağaçlarından (çitlembik)