Ayvacık 2. Zeytin Şenliği Düzenlendi

Ayvacık’ta, “Ayvacık 2. Zeytin Şenliği düzenlendi. Ayvacık Turizm Kültür Doğa ve Spor Derneği, Ayvacık Ziraat Odası, Ayvacık Kaymakamlığı, Ayvacık Halk Eğitim Merkezi, Ayvacık Belediyesi, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ayvacık

Ayvacık 2. Zeytin Şenliği Düzenlendi
Haber Giriş Tarihi: 29 Kasım 2018 20:15 Güncelleme: Ayvacık Haberleri

Ayvacık’ta, “Ayvacık 2. Zeytin Şenliği düzenlendi.

Ayvacık Turizm Kültür Doğa ve Spor Derneği, Ayvacık Ziraat Odası, Ayvacık Kaymakamlığı, Ayvacık Halk Eğitim Merkezi, Ayvacık Belediyesi, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ayvacık Assos Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından ortaklaşa Ayvacık 2. Zeytin Şenliği düzenlendi.

Ayvacık Atatürk Kültür Parkı’nda ikinci kez düzenlenen Zeytin Şenliğine; Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Ahmet Güler, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, şube müdürleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürleri, il ilçe kurum ve kuruluşlardan yönetici ve çalışanlar, siyasi parti temsilcileri, zeytin ve zeytinyağı üretimi yapan birçok çiftçi ve firma yöneticileri katıldı.

Ayvacık Kadırga koyunda zeytin hasadıyla başlanan “2. Zeytin Şenliğine”, Ayvacık Atatürk Kültür Parkı’nda firmaların stantlarda ürünlerini tanıtması ve folklor gösterileri ile devam etti.

Ayvacık Zeytin Şenliği kapsamında yapılan yarışmada, katılım gösteren yetmiş sekiz üreticinin zeytinyağı, İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Teknik Personelinin yer aldığı jüri tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda birinciye tam altın, ikinciye yarım altın ve üçüncüye çeyrek altın verildi.

Şenlikte “zeytin” konulu düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere altın ve bisiklet başta olmak üzere çeşitli hediyeler verildi.

Zeytin Şenliği; Ayvacık Anadolu Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi ve 1000 adet zeytin fidanının dağıtılması ile son buldu.

Paylaş:
Genç İHH Üyeleri Temizlik Çalışması Yaptı

Ayvacık Haberleri

Genç İHH Üyeleri Temizlik Çalışması Yaptı

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) üyelerince hazırlanan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi sahilinde temizlik çalışması

Oltayla 12 Kiloluk Sinarit Yakaladı

Ayvacık Haberleri

Oltayla 12 Kiloluk Sinarit Yakaladı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde balıkçı Murat Rüzgar, oltasıyla 12 kiloluk sinarit balığı yakaladı.

Kayalıklarda Mahsur Kalan Oğlak Kurtarıldı

Ayvacık Haberleri

Kayalıklarda Mahsur Kalan Oğlak Kurtarıldı

Ayvacık Babakale köyünde çıktığı kayalıklarda 2 gündür mahsur kalan oğlak, AKUT ve Jandarma ekiplerince kurtarılarak sahibine teslim