22 Mayıs 2019 Çarşamba

Ayvacık 2. Zeytin Şenliği Düzenlendi

Ayvacık’ta, “Ayvacık 2. Zeytin Şenliği düzenlendi. Ayvacık Turizm Kültür Doğa ve Spor Derneği, Ayvacık Ziraat Odası, Ayvacık Kaymakamlığı, Ayvacık Halk Eğitim Merkezi, Ayvacık Belediyesi, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ayvacık

Ayvacık 2. Zeytin Şenliği Düzenlendi
Haber Giriş Tarihi: 29 Kasım 2018 20:15 Güncelleme: Ayvacık Haberleri

Ayvacık’ta, “Ayvacık 2. Zeytin Şenliği düzenlendi.

Ayvacık Turizm Kültür Doğa ve Spor Derneği, Ayvacık Ziraat Odası, Ayvacık Kaymakamlığı, Ayvacık Halk Eğitim Merkezi, Ayvacık Belediyesi, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ayvacık Assos Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından ortaklaşa Ayvacık 2. Zeytin Şenliği düzenlendi.

Ayvacık Atatürk Kültür Parkı’nda ikinci kez düzenlenen Zeytin Şenliğine; Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Ayvacık İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Çetin, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Ahmet Güler, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, şube müdürleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürleri, il ilçe kurum ve kuruluşlardan yönetici ve çalışanlar, siyasi parti temsilcileri, zeytin ve zeytinyağı üretimi yapan birçok çiftçi ve firma yöneticileri katıldı.

Ayvacık Kadırga koyunda zeytin hasadıyla başlanan “2. Zeytin Şenliğine”, Ayvacık Atatürk Kültür Parkı’nda firmaların stantlarda ürünlerini tanıtması ve folklor gösterileri ile devam etti.

Ayvacık Zeytin Şenliği kapsamında yapılan yarışmada, katılım gösteren yetmiş sekiz üreticinin zeytinyağı, İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü Teknik Personelinin yer aldığı jüri tarafından değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda birinciye tam altın, ikinciye yarım altın ve üçüncüye çeyrek altın verildi.

Şenlikte “zeytin” konulu düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere altın ve bisiklet başta olmak üzere çeşitli hediyeler verildi.

Zeytin Şenliği; Ayvacık Anadolu Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi ve 1000 adet zeytin fidanının dağıtılması ile son buldu.

Paylaş:
Ayvacık’ta Denizin Rengi Değişti

Ayvacık Haberleri

Ayvacık’ta Denizin Rengi Değişti

Ayvacık ve Küçükkuyu sahil şeridinde denizde oluşan sarı renkli tabaka endişe

Assos’ta Bir Otel Tamamen Yandı

Ayvacık Haberleri

Assos’ta Bir Otel Tamamen Yandı

Turistik otellerin yer aldığı Sazlı Köyü civarında çıkan yangında Club Hotel Kanara adlı otel tamamen

Göçmenlerin Öldüğü Soruşturmada Bir Gözaltı

Ayvacık Haberleri

Göçmenlerin Öldüğü Soruşturmada Bir Gözaltı

Ayvacık'ta ölen göçmenlerin soruşturmasında 1 kişi gözaltına