Ayvacık Yöresel Ürünleri Tanıtıldı

Ayvacık Belediyesi’nin desteği ile Ayvacık Turizm, Kültür, Doğa ve Spor Derneği tarafından düzenlenen “Geçmişten Geleceğe, Yaşayan Kültür Mirasımız, Çeyiz” etkinliğinde bölgenin yöresel ürünleri tanıtıldı. Ayvacık Belediyesi’nin desteği ile Ayvacık Turizm, Kültür,

Ayvacık Yöresel Ürünleri Tanıtıldı
Haber Giriş Tarihi: 03 Ağustos 2018 12:07 Ayvacık Haberleri

Ayvacık Belediyesi’nin desteği ile Ayvacık Turizm, Kültür, Doğa ve Spor Derneği tarafından düzenlenen “Geçmişten Geleceğe, Yaşayan Kültür Mirasımız, Çeyiz” etkinliğinde bölgenin yöresel ürünleri tanıtıldı.

Ayvacık Belediyesi’nin desteği ile Ayvacık Turizm, Kültür, Doğa ve Spor Derneği tarafından düzenlenen “Geçmişten Geleceğe, Yaşayan Kültür Mirasımız, Çeyiz” etkinliğinde bölgenin yöresel ürünleri tanıtıldı. Etkinliğe Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, Ayvacık Turizm, Kültür, Doğa ve Spor Derneği Başkanı Ayşe Oya Deniz, daire müdürleri ve kentliler katıldı.

Ayvacık ilçesinin Kuzey Ege’de gelişen bir kent olduğunu belirten Mehmet Ünal Şahin, doğası ile, kültürü ile, sportif faaliyetleri ve denizi ile Ayvacık ilçesinin gündemde olduğunu belirtti. Başkan Şahin, “Ama, halkının yaşam şekilleri ile beraber paylaşım denildi. Ayvacık Turizm, Kültür, Doğa ve Spor Derneğimiz, Çanakkale’de bölgenin yöresel ürünlerini tanıtmak adına böyle bir açılış yaptı. Bizde Ayvacık Belediyesi olarak desteğimizi vererek, bu etkinliğe katıldık. Bu etkinlikte yerel halkın üretmiş olduğu, yaptığı el işlerini, nakışları bugün sergiledik. Bölgede yaşayan halkın annelerinden kalma eserler var. Bu insanları göç ettirmezseniz, kafalarında bunları taşıyorlar. Ellerinde model olmadan aynısını yapılıyor.” açıklamasında bulundu.

Etkinlik açılışından sonra Halk oyunları gösterisi ve çeşitli etkinlikler ile sona erdi.

Paylaş:
Assos’ta Bir Otel Tamamen Yandı

Ayvacık Haberleri

Assos’ta Bir Otel Tamamen Yandı

Turistik otellerin yer aldığı Sazlı Köyü civarında çıkan yangında Club Hotel Kanara adlı otel tamamen

Göçmenlerin Öldüğü Soruşturmada Bir Gözaltı

Ayvacık Haberleri

Göçmenlerin Öldüğü Soruşturmada Bir Gözaltı

Ayvacık'ta ölen göçmenlerin soruşturmasında 1 kişi gözaltına

Tekne Battı 4 Göçmen Hayatını Kaybetti

Ayvacık Haberleri

Tekne Battı 4 Göçmen Hayatını Kaybetti

Yunanistan Midilli Adası'na geçmeye çalışan göçmenleri bulunduğu fiber tekne battı, 3'ü kadın 1'i çocuk 4 kişi hayatını