Ayvacık’ta Kadınlar EDES Projesiyle Kilo Verdi

Ayvacık’ta Kadınlar EDES Projesiyle Kilo Verdi

Ayvacık’ta Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında yürütülen Engelsiz Sağlık Evleri Projesi’ne katılan yirmi beş kadın, diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenme programı yaparak kilo verdi.

Çanakkale Valiliği önderliğinde Ayvacık İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Engelsiz Sağlık Evleri Projesi kapsamında Ayvacık’ta beş köy belirlendi.

Bu beş köydeki projeye katılan yirmi beş kadın diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenme programı uyguladı. Program sonucunda kadınlar sağlıklı bir şekilde kilo verdi.

Ayvacık İlçe Sağlık Müdürü Özge Sargın, yapmış olduğu açıklamada, proje bölgesi olarak, Ayacık ilçesinde mevcut sağlık evi olan Kösedere, Paşaköy, Tuzla, Behramkale, Korubaşı köylerinin belirlenmiş olduğunu belirterek, şöyle devam etti;

“Bu köylerdeki engelli bireyler ile kronik hastalık görülme sıklığı en fazla 35-60 yaş arası kişilerin kronik hastalık yönünden tarama ve ölçümlerinin yapılması, riskli bireylerin tedavi hizmetlerine yönlendirilmesi ile farkındalık eğitimleri, psikolojik ve diyetisyen danışmanlık hizmetleri gibi çalışmaların yapılması amaçlanmıştır. Sağlık evlerinde görevli ebelerimiz ve proje ekibimiz tarafından proje ve saha çalışmalarımız sürdürülmüştür.” dedi.

Sargın, diyetisyen eşliğinde uygun kilolarına ulaşmada büyük yol alan kadınların projeden memnun olmuş olduklarını ifade etmiş olduklarını da sözlerine ekledi.

Ayvacık EDES

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

2300 Senelik Aile Mezarı Bulundu08 Ekim 2018

2300 Senelik Aile Mezarı Bulundu

Assos Antik Kenti’ndeki kazılarda iki bin üç yüz senelik aile mezarı bulundu. Antik Dönem’in

Ayvacık’ta Hayvan Hırsızları Gözaltına Alındı06 Ekim 2018

Ayvacık’ta Hayvan Hırsızları Gözaltına Alındı

Ayvacık’ta on beş keçiyi kaçıran iki kişi gözaltına alındı. Ayvacık’ta bir besicinin on beş

Ünlü Şarkıcı Çelik Ayvacık’ta Sahne Aldı22 Eylül 2018

Ünlü Şarkıcı Çelik Ayvacık’ta Sahne Aldı

Ayvacık’ın doksan altıncı kurtuluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde ünlü şarkıcı Çelik sahne aldı. Ayvacık’ın kurtuluş

Ayvacık’ın Kurtuluşunun 96. Yıl Törenleri21 Eylül 2018

Ayvacık’ın Kurtuluşunun 96. Yıl Törenleri

Ayvacık’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yılı törenlerle kutlandı. Düzenlenen ilk tören sabah 09:30 da