Ayvacık’ta Kadınlar EDES Projesiyle Kilo Verdi

Ayvacık’ta Kadınlar EDES Projesiyle Kilo Verdi

Ayvacık’ta Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında yürütülen Engelsiz Sağlık Evleri Projesi’ne katılan yirmi beş kadın, diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenme programı yaparak kilo verdi.

Çanakkale Valiliği önderliğinde Ayvacık İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Engelsiz Sağlık Evleri Projesi kapsamında Ayvacık’ta beş köy belirlendi.

Bu beş köydeki projeye katılan yirmi beş kadın diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenme programı uyguladı. Program sonucunda kadınlar sağlıklı bir şekilde kilo verdi.

Ayvacık İlçe Sağlık Müdürü Özge Sargın, yapmış olduğu açıklamada, proje bölgesi olarak, Ayacık ilçesinde mevcut sağlık evi olan Kösedere, Paşaköy, Tuzla, Behramkale, Korubaşı köylerinin belirlenmiş olduğunu belirterek, şöyle devam etti;

“Bu köylerdeki engelli bireyler ile kronik hastalık görülme sıklığı en fazla 35-60 yaş arası kişilerin kronik hastalık yönünden tarama ve ölçümlerinin yapılması, riskli bireylerin tedavi hizmetlerine yönlendirilmesi ile farkındalık eğitimleri, psikolojik ve diyetisyen danışmanlık hizmetleri gibi çalışmaların yapılması amaçlanmıştır. Sağlık evlerinde görevli ebelerimiz ve proje ekibimiz tarafından proje ve saha çalışmalarımız sürdürülmüştür.” dedi.

Sargın, diyetisyen eşliğinde uygun kilolarına ulaşmada büyük yol alan kadınların projeden memnun olmuş olduklarını ifade etmiş olduklarını da sözlerine ekledi.

Ayvacık EDES

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Ayvacık 2. Zeytin Şenliği Düzenlendi29 Kasım 2018

Ayvacık 2. Zeytin Şenliği Düzenlendi

Ayvacık’ta, “Ayvacık 2. Zeytin Şenliği düzenlendi. Ayvacık Turizm Kültür Doğa ve Spor Derneği, Ayvacık

Zeytin Şenliği Festivali Yapıldı24 Kasım 2018

Zeytin Şenliği Festivali Yapıldı

Ayvacık’ta ikincisi düzenlenen Zeytin Şenliği Festivali yapıldı. Zeytin Şenliği Festivali, Ayvacık Atatürk Kültür Parkı’nda

Depremzedelerin Evleri Teslim Edildi05 Kasım 2018

Depremzedelerin Evleri Teslim Edildi

Depremzedelerin evleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımı ile teslim edildi. 6 Şubat

Ayvacık Ceza İnfaz Kurumu Tamamlanmak Üzere20 Ekim 2018

Ayvacık Ceza İnfaz Kurumu Tamamlanmak Üzere

2017 senesinde yapımına başlanan Ayvacık Ceza İnfaz Kurumu inşaatında; Çanakkale Valisi Orhan Tavlı incelemelerde