Ayvacık’ta Kadınlar EDES Projesiyle Kilo Verdi

Ayvacık’ta Kadınlar EDES Projesiyle Kilo Verdi

Ayvacık’ta Engelliler Destek Programı (EDES) kapsamında yürütülen Engelsiz Sağlık Evleri Projesi’ne katılan yirmi beş kadın, diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenme programı yaparak kilo verdi.

Çanakkale Valiliği önderliğinde Ayvacık İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Engelsiz Sağlık Evleri Projesi kapsamında Ayvacık’ta beş köy belirlendi.

Bu beş köydeki projeye katılan yirmi beş kadın diyetisyen eşliğinde sağlıklı beslenme programı uyguladı. Program sonucunda kadınlar sağlıklı bir şekilde kilo verdi.

Ayvacık İlçe Sağlık Müdürü Özge Sargın, yapmış olduğu açıklamada, proje bölgesi olarak, Ayacık ilçesinde mevcut sağlık evi olan Kösedere, Paşaköy, Tuzla, Behramkale, Korubaşı köylerinin belirlenmiş olduğunu belirterek, şöyle devam etti;

“Bu köylerdeki engelli bireyler ile kronik hastalık görülme sıklığı en fazla 35-60 yaş arası kişilerin kronik hastalık yönünden tarama ve ölçümlerinin yapılması, riskli bireylerin tedavi hizmetlerine yönlendirilmesi ile farkındalık eğitimleri, psikolojik ve diyetisyen danışmanlık hizmetleri gibi çalışmaların yapılması amaçlanmıştır. Sağlık evlerinde görevli ebelerimiz ve proje ekibimiz tarafından proje ve saha çalışmalarımız sürdürülmüştür.” dedi.

Sargın, diyetisyen eşliğinde uygun kilolarına ulaşmada büyük yol alan kadınların projeden memnun olmuş olduklarını ifade etmiş olduklarını da sözlerine ekledi.

Ayvacık EDES

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Küçükkuyulu Romanlara Konteyner Ev16 Ağustos 2018

Küçükkuyulu Romanlara Konteyner Ev

Küçükkuyu Belediyesi’nin beldede yaşayan dokuz Roman aile için yaptırmış olduğu konteyner evler hak sahiplerine

Ayvacık’ta Terör Operasyonu15 Ağustos 2018

Ayvacık’ta Terör Operasyonu

Çanakkale’de terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyonda yakalanan şüpheli tutuklandı. Edinilen bilgiye göre, Van Cumhuriyet

Bülent Turan Assos Antik Kenti’ni Ziyaret Etti10 Ağustos 2018

Bülent Turan Assos Antik Kenti’ni Ziyaret Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Bülent Turan Assos Antik Kenti’ni ziyaret etti. Adalet

Makilik Alanda Yangın10 Ağustos 2018

Makilik Alanda Yangın

Ayvacık’a bağlı Sokakağzı koyunda çıkan yangın yirmi dönümlük makilik alan zarar gördü. Edinilen bilgiye