“Dolar üç kuruş artacak, Türkiye batacak diye bir şey yok”

“Dolar üç kuruş artacak, Türkiye batacak diye bir şey yok”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Ayvacık Genişletilmiş İlçe Toplantısı’nda yapmış olduğu konuşmada, dolardaki yükselişe değindi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Dolar üç kuruş artacak, Türkiye batacak diye bir şey yok. Dolar toplarlanacak, yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Biz, bu pardenin arkasındaki oyunu biliyoruz, Bu oyunlar da bozulacak.” dedi.

Türkiye’de egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunu bildiren Turan, “Bize askeri darbeler ile ayar veremeyenler, ekonomik meselelere el attı ama göreceksiniz bu da yoluna girecek.” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin kendi ayakları üzerinde durabilen, dış politikasını düzenleyen bir ülke olduğunu belirten Turan, şunları belirtti:

“Önceden ne derlerse bu ülke yapmak zorundaydı. Şimdi öyle değil. Artık ihracatta, NATO’da “ Tükiye ne der?” diye bakıyorlar. Biz IMF senelerini biliyoruz. Önceden “Öğretmen limon satıyor.” diye haberler olurdu. Şimdi var mı böyle bir haber? “Dolar üç kuruş artacak, Türkiye batacak” d,ye bir şe yok. Dolar toplanacak, yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Biz bu perdenin arkasındaki oyunu biliyoruz. Bu oyunlar da bozulacak.”

Cumhuriyet Halk Partisi, HDP’ye Omuz Verdi

Cumhuriyet Halk Partisi’nde olağanüstü kurultay için imza toplanmış olduğunu hatırlatan Turan, “Biz yüz günde dört yüz projeyi hayata geçirmeyi amaçlarken, muhalefet yüz günde imza sayamıyor. Bunların ülke yönetmek gibi bir amacı, arzusu yok. Tek derleri, koltuk elden gitmesin.” sözlerini kullandı.

Turan, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Türkiye, Muharrem İnce’ye oy verseydi bugün ne olurdu? Kim kime oy vermiş ise baş tacı fakat Muharrem İnce kazansaydı Bakanlalr Kurulu’nu Kılıçdaroğlu mu İnce mi atayacaktı? Kendi kongresini yapamayan bir parti Türkiye’ye ne katabilir? Kongre yapamayan partinin kime faydası var? Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’yi başkan olsun diye aday yapmadı. Kendisinden kurtulmak istedi. İnce, şu an vekil bile değil. Bu ülke, bu kadar küçük mü? Kendi koltuk kavgasını Cumhurbaşkanlığı’na alet ettiler. Madem Muharrem İnce iyi bir adayn neden partiye genel başkan yapmıyorsun? Madem kötüydü neden Cumhurbaşkanı yapmaya çalıştınız?”

Artık Cumhuriyet Halk Partisi’ni Cumhuriyet Halk Partisi yapan değerlerin kalmadığını belirten Turan, “Her kampanyaya Anıtkabir’den başlarlardı, bu kampanyaya Edirne’den başladılar. HDP, doğuda oy kaybetti ama batıda oy arttırdı. Çünkü CHP, HDP’ye omuz verdi. Afrin’e girdik, “Ne İşiniz var?” dediler. Atatürk olsaydı Mehmetçik’in başında olurdu.” açıklamalarında bulundu.

Ayvacık Bülent Turan

Bu Habere Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz. Yorumlarınız Moderatör Kontrolünden Geçerek Yayınlanmaktadır.

İlgili Haberler

Küçükkuyulu Romanlara Konteyner Ev16 Ağustos 2018

Küçükkuyulu Romanlara Konteyner Ev

Küçükkuyu Belediyesi’nin beldede yaşayan dokuz Roman aile için yaptırmış olduğu konteyner evler hak sahiplerine

Ayvacık’ta Terör Operasyonu15 Ağustos 2018

Ayvacık’ta Terör Operasyonu

Çanakkale’de terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik operasyonda yakalanan şüpheli tutuklandı. Edinilen bilgiye göre, Van Cumhuriyet

Bülent Turan Assos Antik Kenti’ni Ziyaret Etti10 Ağustos 2018

Bülent Turan Assos Antik Kenti’ni Ziyaret Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Bülent Turan Assos Antik Kenti’ni ziyaret etti. Adalet

Makilik Alanda Yangın10 Ağustos 2018

Makilik Alanda Yangın

Ayvacık’a bağlı Sokakağzı koyunda çıkan yangın yirmi dönümlük makilik alan zarar gördü. Edinilen bilgiye