29 Ocak 2022 Cumartesi

Küçükkuyulu Romanlara Konteyner Ev

Küçükkuyu Belediyesi’nin beldede yaşayan dokuz Roman aile için yaptırmış olduğu konteyner evler hak sahiplerine teslim edildi. Küçükkuyu beldesinde yaşayan dokuz Roman aile adına belediye tarafından yaptırılan konteyner evlerin teslimi dolayısı ile

Küçükkuyulu Romanlara Konteyner Ev
Haber Giriş Tarihi: 16 Ağustos 2018 16:25 Ayvacık Haberleri

Küçükkuyu Belediyesi’nin beldede yaşayan dokuz Roman aile için yaptırmış olduğu konteyner evler hak sahiplerine teslim edildi.

Küçükkuyu beldesinde yaşayan dokuz Roman aile adına belediye tarafından yaptırılan konteyner evlerin teslimi dolayısı ile tören düzenlendi.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, törende yapmış olduğu konuşmada, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan tarafından hayata geçirilen projenin oldukça önemli ve anlamlı olduğunu söyledi.

Roman toplumunun sorunlarının ne yazık ki senelerdir çözülemediğini ifade eden Tekin,

“Örnek alınacak bir proje. Bundan dolayı kendisine çok teşekkür ederim. Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan Roman vatandaşlarımıza aynı bu projedeki gibi insanca yaşayabileceği, çocukların parkta oynayabileceğini, suyu akan alanların yaratılması gereki. Roman vatandaşların bunu hak ettiklerine inanıyorum.”

CHP Çanakkale İl Başkanı İsmet Güneşhan’da tören sırasında bulundu.

Konuşmaların sonrasında protokol üyeleri tarafından hak sahiplerine evlerinin anahtarları teslim edildi.

Paylaş:
Şalvarspor, Maça Şalvar ve Çemberleriyle Çıktı

Ayvacık Haberleri

Şalvarspor, Maça Şalvar ve Çemberleriyle Çıktı

Ayvacık kız futbol takımı Şalvarspor'un oyuncuları, üniversiteli kızlarla yaptıkları maça şalvar ve başlarındaki çemberlerle

Assos Kazılarında Balık Tabağı ve Olta Kancası Bulundu

Ayvacık Haberleri

Assos Kazılarında Balık Tabağı ve Olta Kancası Bulundu

Ayvacık ilçesine bağlı Behramkale köyü sınırları içinde kalan Antik Çağ'ın en önemli liman kentlerinden Assos'ta 2 bin 300 yıllık üç

Kazdağları’nda “Antep Fıstığı” Üretimi

Ayvacık Haberleri

Kazdağları’nda “Antep Fıstığı” Üretimi

Balıkesir'in Edremit ilçesinin bazı kırsal mahalleleri ile Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi ve köylerinde aşı yapılan sakız ağaçlarından (çitlembik)