23 Mart 2019 Cumartesi
Reklam

Padişah Kaftanıyla Piyango Satışlarını Arttırdı

Ayvacık'ta, 23 yıldır seyyar Milli Piyango bayiliği yapan Mustafa Güreli, giydiği padişah kaftanı ve kavuğuyla satışlarını artırdı. Milli Piyango'nun yılbaşı özel çekiliş biletlerini geçen yıl "Noel Baba" kılığında müşterileriyle buluşturan

Padişah Kaftanıyla Piyango Satışlarını Arttırdı
Haber Giriş Tarihi: 13 Aralık 2017 11:27 Ayvacık Haberleri

Ayvacık’ta, 23 yıldır seyyar Milli Piyango bayiliği yapan Mustafa Güreli, giydiği padişah kaftanı ve kavuğuyla satışlarını artırdı.

Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekiliş biletlerini geçen yıl “Noel Baba” kılığında müşterileriyle buluşturan Güreli, bu yıl padişah kaftanı ve kavuğuyla ilgi görüyor.

Seyyar bayi Güreli (58), AA muhabirine yaptığı açıklamada, yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin tam bilete çıkması halinde, 61 milyon lira ile Milli Piyango tarihinin en büyük ikramiyesinin sahibini bulacağını hatırlattı.

Uzun yıllardır bu işi yaptığını, satışlarını artırmak için farklı yollar tercih ettiğini dile getiren Güreli, bu yıl da padişah kaftanı ve kavuğu giyip yola çıktığını söyledi.

Güreli, “Bu yıl Milli Piyango büyük ikramiyesi 61 milyon lira olarak açıklandı. Ben de bileti satışını artırmak için böyle bir yola başvurdum. Padişah kaftanı ile kavuğunu giyip yola çıktım. Gerçekten çok etkili oldu.” ifadelerini kullandı.

– “Vatandaşlar görünce tebessüm ediyor”

Özellikle Balıkesir ve Çanakkale’nin merkez ve ilçelerini gezerek milli piyango bileti sattığını belirten Güreli, şöyle devam etti:

“İnşallah büyük ikramiye Ayvacık’tan birine çıkar. Önceki yıl ‘Noel Baba’ kıyafetiyle bilet satmıştım. Bu yıl ise padişah kaftanı ve kavuğunu giydim. Kıyafetle ilgi çekip piyango bileti satması daha kolay oluyor. Bu kıyafetlerle bilet sattığımı gören vatandaşlar tebessüm ediyor. Milli Piyango bileti alan tüm vatandaşlara bol şans diliyorum.”

Seyyar bayi Güreli, talihlilerin kazanacakları ikramiyeyi doğru şekilde kullanmalarını da temenni etti.

Paylaş:
Tolga Candar Küçükkuyu’ya Geliyor

Ayvacık Haberleri

Tolga Candar Küçükkuyu’ya Geliyor

Küçükkuyu Belediye Başkan Adayı Melike As'ın düzenlediği hayıra Türk Halk Müziği sanatçısı Tolga Candar’da

Ayvacık’ta 5.3 Şiddetinde Deprem

Ayvacık Haberleri

Ayvacık’ta 5.3 Şiddetinde Deprem

Ayvacık’ta deprem meydana geldi. Merkez üssü Ayvacık’ta 5.3 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem, Çanakkale ve çevre iller başta olmak üzere

Küçükkuyu’da Toros Canavarı Sahnelendi

Ayvacık Haberleri

Küçükkuyu’da Toros Canavarı Sahnelendi

Toros Canavarı isimli oyun Küçükkuyu’da sahne aldı. Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun Toros Canavarı isimli oyunu Küçükkuyu Belediyesi Zeytin Kültür Merkezi’nde