Tekne Battı 4 Göçmen Hayatını Kaybetti

Yunanistan Midilli Adası'na geçmeye çalışan göçmenleri bulunduğu fiber tekne battı, 3'ü kadın 1'i çocuk 4 kişi hayatını kaybetti.

Tekne Battı 4 Göçmen Hayatını Kaybetti
Haber Giriş Tarihi: 26 Mart 2019 23:05 Ayvacık Haberleri

Türkiye’den yasa dışı yollarla, Yunanistan Midilli Adası’na geçmeye çalışan bir grup düzensiz göçmenin bindiği fiber tekne battı, 4 kişi hayatını kaybetti.

Ayvacık’ın Kadırga Burnu mevkiinden Yunanistan Midilli Adası’na doğru hareket eden fiber tekne henüz belirlenemeyen bir nedenle battı.
Sahil Güvenlik ekiplerinin rutin kontrolleri sırasında, tesadüfen fark edilen tekneye anında müdahele edildi. İran ve Afganistan uyrukluların bulunduğu teknenin batması sonucu, 3 kadın 1 bebeğin cansız bedenleri denizden çıkarıldı.

Tekneden kurtarılan 11 kişi Ayvacık ve Balıkesir’in Edremit ilçesindeki hastanelere kaldırıldı.
Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, gece saatlerinde Behramkale güneyi 1,7 deniz mili mesafede, düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir fiber teknenin battığının tespit edildiği belirtildi. Bölgeye kısa sürede 5 sahil güvenlik botu ve bir helikopter sevk edildiği aktarılan açıklamada, 11 kişinin kurtarıldığı, 3 kadın ve 1 bebeğin cesetlerinin denizden alındığı ifade edildi.
Açıklamada, kurtarılan göçmenlerden alınan ifadeler doğrultusunda, teknede 15 kişinin bulunduğunun anlaşıldığını ve arama kurtarma faaliyetlerine son verildiği duyuruldu.

Paylaş:
Şalvarspor, Maça Şalvar ve Çemberleriyle Çıktı

Ayvacık Haberleri

Şalvarspor, Maça Şalvar ve Çemberleriyle Çıktı

Ayvacık kız futbol takımı Şalvarspor'un oyuncuları, üniversiteli kızlarla yaptıkları maça şalvar ve başlarındaki çemberlerle

Assos Kazılarında Balık Tabağı ve Olta Kancası Bulundu

Ayvacık Haberleri

Assos Kazılarında Balık Tabağı ve Olta Kancası Bulundu

Ayvacık ilçesine bağlı Behramkale köyü sınırları içinde kalan Antik Çağ'ın en önemli liman kentlerinden Assos'ta 2 bin 300 yıllık üç

Kazdağları’nda “Antep Fıstığı” Üretimi

Ayvacık Haberleri

Kazdağları’nda “Antep Fıstığı” Üretimi

Balıkesir'in Edremit ilçesinin bazı kırsal mahalleleri ile Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesi ve köylerinde aşı yapılan sakız ağaçlarından (çitlembik)