25 Mayıs 2019 Cumartesi

Tekne Battı 4 Göçmen Hayatını Kaybetti

Yunanistan Midilli Adası'na geçmeye çalışan göçmenleri bulunduğu fiber tekne battı, 3'ü kadın 1'i çocuk 4 kişi hayatını kaybetti.

Tekne Battı 4 Göçmen Hayatını Kaybetti
Haber Giriş Tarihi: 26 Mart 2019 23:05 Ayvacık Haberleri

Türkiye’den yasa dışı yollarla, Yunanistan Midilli Adası’na geçmeye çalışan bir grup düzensiz göçmenin bindiği fiber tekne battı, 4 kişi hayatını kaybetti.

Ayvacık’ın Kadırga Burnu mevkiinden Yunanistan Midilli Adası’na doğru hareket eden fiber tekne henüz belirlenemeyen bir nedenle battı.
Sahil Güvenlik ekiplerinin rutin kontrolleri sırasında, tesadüfen fark edilen tekneye anında müdahele edildi. İran ve Afganistan uyrukluların bulunduğu teknenin batması sonucu, 3 kadın 1 bebeğin cansız bedenleri denizden çıkarıldı.

Tekneden kurtarılan 11 kişi Ayvacık ve Balıkesir’in Edremit ilçesindeki hastanelere kaldırıldı.
Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, gece saatlerinde Behramkale güneyi 1,7 deniz mili mesafede, düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir fiber teknenin battığının tespit edildiği belirtildi. Bölgeye kısa sürede 5 sahil güvenlik botu ve bir helikopter sevk edildiği aktarılan açıklamada, 11 kişinin kurtarıldığı, 3 kadın ve 1 bebeğin cesetlerinin denizden alındığı ifade edildi.
Açıklamada, kurtarılan göçmenlerden alınan ifadeler doğrultusunda, teknede 15 kişinin bulunduğunun anlaşıldığını ve arama kurtarma faaliyetlerine son verildiği duyuruldu.

Paylaş:
Ayvacık’ta Denizin Rengi Değişti

Ayvacık Haberleri

Ayvacık’ta Denizin Rengi Değişti

Ayvacık ve Küçükkuyu sahil şeridinde denizde oluşan sarı renkli tabaka endişe

Assos’ta Bir Otel Tamamen Yandı

Ayvacık Haberleri

Assos’ta Bir Otel Tamamen Yandı

Turistik otellerin yer aldığı Sazlı Köyü civarında çıkan yangında Club Hotel Kanara adlı otel tamamen

Göçmenlerin Öldüğü Soruşturmada Bir Gözaltı

Ayvacık Haberleri

Göçmenlerin Öldüğü Soruşturmada Bir Gözaltı

Ayvacık'ta ölen göçmenlerin soruşturmasında 1 kişi gözaltına