22 Temmuz 2019 Pazartesi

Tekne Battı 4 Göçmen Hayatını Kaybetti

Yunanistan Midilli Adası'na geçmeye çalışan göçmenleri bulunduğu fiber tekne battı, 3'ü kadın 1'i çocuk 4 kişi hayatını kaybetti.

Tekne Battı 4 Göçmen Hayatını Kaybetti
Haber Giriş Tarihi: 26 Mart 2019 23:05 Ayvacık Haberleri

Türkiye’den yasa dışı yollarla, Yunanistan Midilli Adası’na geçmeye çalışan bir grup düzensiz göçmenin bindiği fiber tekne battı, 4 kişi hayatını kaybetti.

Ayvacık’ın Kadırga Burnu mevkiinden Yunanistan Midilli Adası’na doğru hareket eden fiber tekne henüz belirlenemeyen bir nedenle battı.
Sahil Güvenlik ekiplerinin rutin kontrolleri sırasında, tesadüfen fark edilen tekneye anında müdahele edildi. İran ve Afganistan uyrukluların bulunduğu teknenin batması sonucu, 3 kadın 1 bebeğin cansız bedenleri denizden çıkarıldı.

Tekneden kurtarılan 11 kişi Ayvacık ve Balıkesir’in Edremit ilçesindeki hastanelere kaldırıldı.
Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, gece saatlerinde Behramkale güneyi 1,7 deniz mili mesafede, düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir fiber teknenin battığının tespit edildiği belirtildi. Bölgeye kısa sürede 5 sahil güvenlik botu ve bir helikopter sevk edildiği aktarılan açıklamada, 11 kişinin kurtarıldığı, 3 kadın ve 1 bebeğin cesetlerinin denizden alındığı ifade edildi.
Açıklamada, kurtarılan göçmenlerden alınan ifadeler doğrultusunda, teknede 15 kişinin bulunduğunun anlaşıldığını ve arama kurtarma faaliyetlerine son verildiği duyuruldu.

Paylaş:
Genç İHH Üyeleri Temizlik Çalışması Yaptı

Ayvacık Haberleri

Genç İHH Üyeleri Temizlik Çalışması Yaptı

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) üyelerince hazırlanan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi sahilinde temizlik çalışması

Oltayla 12 Kiloluk Sinarit Yakaladı

Ayvacık Haberleri

Oltayla 12 Kiloluk Sinarit Yakaladı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde balıkçı Murat Rüzgar, oltasıyla 12 kiloluk sinarit balığı yakaladı.

Kayalıklarda Mahsur Kalan Oğlak Kurtarıldı

Ayvacık Haberleri

Kayalıklarda Mahsur Kalan Oğlak Kurtarıldı

Ayvacık Babakale köyünde çıktığı kayalıklarda 2 gündür mahsur kalan oğlak, AKUT ve Jandarma ekiplerince kurtarılarak sahibine teslim