Zeytin Şenliği Festivali Yapıldı

Ayvacık’ta ikincisi düzenlenen Zeytin Şenliği Festivali yapıldı. Zeytin Şenliği Festivali, Ayvacık Atatürk Kültür Parkı'nda düzenlendi. Zeytin Şenliği Festivali’nde, Ayvacık genelinde bulunan zeytinyağı üreticileri katılarak açılan stantlarda ürünlerini sergiledi. Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet

Zeytin Şenliği Festivali Yapıldı
Haber Giriş Tarihi: 24 Kasım 2018 14:49 Ayvacık Haberleri

Ayvacık’ta ikincisi düzenlenen Zeytin Şenliği Festivali yapıldı.
Zeytin Şenliği Festivali, Ayvacık Atatürk Kültür Parkı’nda düzenlendi. Zeytin Şenliği Festivali’nde, Ayvacık genelinde bulunan zeytinyağı üreticileri katılarak açılan stantlarda ürünlerini sergiledi.

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, burada yaptığı konuşmada, Ayvacık’ın zeytinyağı üretiminde önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. Zeytin Yağı Festivalinin ulusal boyutlara taşımak gerekiyor dedi. Ayvacık Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Ünal Şahin, İlçe’nin zeytinyağı üretiminde önemli bir yere sahip olduğunu ve üreticimizin de ürününün hak ettiği değeri görmesi gerektiğini dile getirdi. Zeytine sahip çıkıp, zeytinyağı üretimini artırarak, kaliteyi yükseltmek gerektiğini belirten Ünal bu festivalle birlikte üreticinin de ürününü tanıtarak değerinin ve kalitesinin daha da farkına varılacağını vurguladı. Zeytin üreticileri için stantlar açılarak ürünlerini festivale gelen misafirlere tattırarak ürünlerinin değerinin ve kalitesinin de yerinde anlaşıldığını ve ürünlerinin fiyatlarındaki artış için de mutlu olduklarını dile getirdiler.

Festivalde 78 üreticinin katıldığı zeytinyağı tadım yarışması, Bornova Zeytincilik Araştırma Enstitüsü personelinin yer aldığı jüri tarafından değerlendirildi. Zeytin tadım yarışmasında dereceye giren üreticilere birinciye tam, ikinciye yarım ve üçüncüye çeyrek altın hediye edildi.
Ayvacık genelinde okullarda şiir, resim ve kompozisyon dalında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.
Geleneksel hale getirilerek her yıl yapılması planlanan Zeytin Şenliği Festivali Halk oyunları gösterisi ile de renkli görüntülere sahne oldu.

Paylaş:
Genç İHH Üyeleri Temizlik Çalışması Yaptı

Ayvacık Haberleri

Genç İHH Üyeleri Temizlik Çalışması Yaptı

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) üyelerince hazırlanan sosyal sorumluluk projesi kapsamında Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi sahilinde temizlik çalışması

Oltayla 12 Kiloluk Sinarit Yakaladı

Ayvacık Haberleri

Oltayla 12 Kiloluk Sinarit Yakaladı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde balıkçı Murat Rüzgar, oltasıyla 12 kiloluk sinarit balığı yakaladı.

Kayalıklarda Mahsur Kalan Oğlak Kurtarıldı

Ayvacık Haberleri

Kayalıklarda Mahsur Kalan Oğlak Kurtarıldı

Ayvacık Babakale köyünde çıktığı kayalıklarda 2 gündür mahsur kalan oğlak, AKUT ve Jandarma ekiplerince kurtarılarak sahibine teslim