25 Mart 2019 Pazartesi
Reklam

Zeytin Şenliği Festivali Yapıldı

Ayvacık’ta ikincisi düzenlenen Zeytin Şenliği Festivali yapıldı. Zeytin Şenliği Festivali, Ayvacık Atatürk Kültür Parkı'nda düzenlendi. Zeytin Şenliği Festivali’nde, Ayvacık genelinde bulunan zeytinyağı üreticileri katılarak açılan stantlarda ürünlerini sergiledi. Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet

Zeytin Şenliği Festivali Yapıldı
Haber Giriş Tarihi: 24 Kasım 2018 14:49 Ayvacık Haberleri

Ayvacık’ta ikincisi düzenlenen Zeytin Şenliği Festivali yapıldı.
Zeytin Şenliği Festivali, Ayvacık Atatürk Kültür Parkı’nda düzenlendi. Zeytin Şenliği Festivali’nde, Ayvacık genelinde bulunan zeytinyağı üreticileri katılarak açılan stantlarda ürünlerini sergiledi.

Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, burada yaptığı konuşmada, Ayvacık’ın zeytinyağı üretiminde önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. Zeytin Yağı Festivalinin ulusal boyutlara taşımak gerekiyor dedi. Ayvacık Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Ünal Şahin, İlçe’nin zeytinyağı üretiminde önemli bir yere sahip olduğunu ve üreticimizin de ürününün hak ettiği değeri görmesi gerektiğini dile getirdi. Zeytine sahip çıkıp, zeytinyağı üretimini artırarak, kaliteyi yükseltmek gerektiğini belirten Ünal bu festivalle birlikte üreticinin de ürününü tanıtarak değerinin ve kalitesinin daha da farkına varılacağını vurguladı. Zeytin üreticileri için stantlar açılarak ürünlerini festivale gelen misafirlere tattırarak ürünlerinin değerinin ve kalitesinin de yerinde anlaşıldığını ve ürünlerinin fiyatlarındaki artış için de mutlu olduklarını dile getirdiler.

Festivalde 78 üreticinin katıldığı zeytinyağı tadım yarışması, Bornova Zeytincilik Araştırma Enstitüsü personelinin yer aldığı jüri tarafından değerlendirildi. Zeytin tadım yarışmasında dereceye giren üreticilere birinciye tam, ikinciye yarım ve üçüncüye çeyrek altın hediye edildi.
Ayvacık genelinde okullarda şiir, resim ve kompozisyon dalında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.
Geleneksel hale getirilerek her yıl yapılması planlanan Zeytin Şenliği Festivali Halk oyunları gösterisi ile de renkli görüntülere sahne oldu.

Paylaş:
Tolga Candar Küçükkuyu’ya Geliyor

Ayvacık Haberleri

Tolga Candar Küçükkuyu’ya Geliyor

Küçükkuyu Belediye Başkan Adayı Melike As'ın düzenlediği hayıra Türk Halk Müziği sanatçısı Tolga Candar’da

Ayvacık’ta 5.3 Şiddetinde Deprem

Ayvacık Haberleri

Ayvacık’ta 5.3 Şiddetinde Deprem

Ayvacık’ta deprem meydana geldi. Merkez üssü Ayvacık’ta 5.3 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem, Çanakkale ve çevre iller başta olmak üzere

Küçükkuyu’da Toros Canavarı Sahnelendi

Ayvacık Haberleri

Küçükkuyu’da Toros Canavarı Sahnelendi

Toros Canavarı isimli oyun Küçükkuyu’da sahne aldı. Çanakkale Belediyesi Tiyatro Topluluğu’nun Toros Canavarı isimli oyunu Küçükkuyu Belediyesi Zeytin Kültür Merkezi’nde